Na Ubu se večeras neće spavati! JEDINSTVO JE NOVI SUPERLIGAŠ!

IZVOR: Vladimir Vorih - 18.05.2024 | 18:58

Odgovor na najvažnije pitanje, dobili smo pred poslednju takmičarsku rundu koja je na programu narednog vikenda.

Odigrani u mečevi pretposlednje 36. runde plej-ofa Prve lige Srbije. Poed OFK Beograda koji je još ranije obezbedio titulu i plasman u Superligu Srbije, nacionalni fudbal je danas dobio novog člana elite. Po prvi put u svojoj istoriji Jedinstvo sa Uba igraće u superligaškom karavanu.

Poslednje kolo doneće odluku o učesnicima baraža, s obzirom da je Inđija Toyo Tires ostala bez dva boda u 94. minutu meča u Šapcu, tako da će narednig 90 minuta odlučiti koje dve ekipe će pokušati da se kroz doigravanje domognu superligaške konkurencije.

U igri su Inđija Toyo Tires, Tekstilac iz Odžaka i Smederevo 1924.

Kraj utakmice.

82. min: Lepa prilika za domaćina, ali golman "romantičara" sjajno interveniše.

75. min: Sjajan udarac Abusaha sa preko 20 metara, ali je lopta otišla tik iznad prečke gola RFK Grafičara.

56. min: Prva nešto ozbiljnija situacija pred golom "romantičara", ali promene rezultata nema.

Drugo poluvreme je počelo.

Kraj prvog poluvremena.

39. min: GOOOOOL: Šampion stiže do poravnanja. Ko drugi nego Dejan Georgijević - 1:1.

26. min: Nova sjajna prilika za domaćina, ali je odbrana "romantičara" u poslednjem trenutku otklonila opasnost.

19. min: Žuti karton: V. Petrović (RFK Grafičar)

16. min: GOOOOOL: Vodi RFK Grafičar. Sjajan centaršut Marka Ćurića sa pozicije desnog krila. Vinuo se kroz vazduh Mihajlo Spasojević i prvi put se ovog poslepodneva mreža trese - 1:0.

13. min: Sjajna prilika za "grafose" i još bolja intervencija golmana Simovića koji je uhvatio "živu loptu" nakon utarca sa 13, 14 metara.

3. min: Prva ozbiljnija prilika za domaćina. Prodor po levom krilu, golman OFK Beograda Simović je nepotrebno napusto gol liniju, ali su gostujući defanzivci pravovremeno reagovali i opasnosti po gol, nije bilo.

Utakmica je počela.

- Startne postave:

RFK Grafičar (Beograd): Vraneš, Ćurić, Delibašić, Fratrović, Marić, Matić, Petrović, Spasojević, Stojanović, Vasiljević, Đurić.

OFK Beograd (Beograd): Simović, Abusah, Bajić, Bogdanović, Georgijević, Gojković, Mićić, M. Stanković, N. Stanković, Stoisavljević, Stojsavljević.

- Uoči utakmice:

Duel gradskih rivala na terenu sa veštačkom travom stadiona "Rajko Mitić" nema rezultatskog značaja. Domaćin je plasmanom u plej-of obezbedio opstanak u prvoligaškoj konkurenciji, a pred poslednja dva meča, nemože se uključiti ni u borbu za baraž.

Sa druge strane OFK Beograd je odavno obezbedio prvu poziciju i plasman u superligašku konkurenciju, tako da će ljubitelji fudbala uživati u otvorenoj fudbalskoj predstavi dve rasterećene ekipe.

79. min: GOOOOOL: Smederevci se vraćaju. Pavel Čižik je iskoristio sjajan centaršut i glavom zatresao mrežu Tekstilca - 1:1.

75. min: Žuti karton: M. Luković (Tekstilac)

74. min: Ponovo prete fudbaleri Tekstilca iz daljine, ali ni ovoga puta gola nema.

69. min: Sjajna prilika da ekipa iz Odžaka reši pitanje pobednika, ali je iz povoljne prilike Nikola Kodžić loptu poslao visoko iznad prečke.

67. min: Pokušavaju Smederevci dugim loptama da ugroze gol Tekstilca, ali im to za sada ne polazi za rukom. Prema trenutnim rezultatima "oklopnici" ostaju bez baraža za popunu Superlige.

38. min: GOOOOOL: Šok u Smederevu. Tekstilac nakon sjajnog soloprodora i šuta Ivana Davidovića stiže do prednosti - 0:1.

32. min: Udarac Leontija Vasića iz daljine, ali lopta odlazi pored smederevskog gola.

8. min: Ozbiljniji napad Smederevaca po desnom krilu, ali su nakon centaršuta gostujući defanzivci izbacili loptu iz kaznenog prostora.

6. min: Korner za goste. Centaršut pozemlji koji nije doneo većih uzbuđenja.

Smederevo 1924 (Smederevo): Lukić, Ćorković, Janković, N. Jovanović, s. Jovanović, Lokosa, Marković, Panić, Petronijević, Radić, Zuvić

Tekstilac (Odžaci): Brać, Davidović, Dimković, Jočić, Kodžić, Luković, Marjanović, Sredojević, Stojanović, Ukačukvu, Đurić.

Dojučerašnji srpskoligaši u direktnom dvoboju će odlučiti koja od dve ekipe će finiš šampionata dočekati na poziciji koja vodi u baraž i koja će steći pravo da se bori za plasman u superligaško društvo.

Kraj utakmice. JEDINSTVO JE NOVI SUPERLIGAŠ!!!

84. min: Žuti karton: A. Paić (Jedinstvo)

76. min: Žuti karton: L. Radivojević (Jedinstvo)

72. min: Prodor Ibrahima Zubaire po levom krilu, ali opasnosti po Sremskomitrovčane, nema.

53. min: Mogao je Jovan Stojanović da reši pitanje pobednika, ali je golman Uroš Jakovljević maestralno intervenisao.

50. min: Prva prilika za Ubljane u drugom poluvremenu nakon kornera, ali promene rezultata nema.

41. min: GOOOOOL: Vodi JEdinstvo. Karikari postiže možda pogodak vredan Superlige - 0:1.

36. min: Žuti karton: S. radojičić (Radnički)

27. min: Prilika za domaćina, ali je pravovremenim istrčavanjem Dubljanić sprečio potencijalnu opasnost.

19. min: Žuti karton: Đ. Vladisavljević (Radnički)

12. min: Velika prilika za fudbalere Jedinstva, ali je golman Jakovljević maestralno intervenisao u situaciji kada su mnogi već videli loptu u mreži.

9. min: Žuti karton: A. Đukanović (Radnmički)

1. min: Prva ozbiljnija prilika pred golom domaće ekipe, ali je golman JAkovljević bio brži od Kvaku Karikarija.

Korak od Superlige - Jedinstvo Ub

Radnički (Sremska Mitrovica): Jakovljević, Cvetković, Ilić, Milić, Miodragović, Petrović, Radojičić, Stanisavljević, Vićentijević, Vladisavljević, Đukanović.

Jedinstvo (Ub): Dubljanić, Denić, Dimitrić, Doderović, Golubović, Zubairu, Karikari, Miladinović, Paić, Pivaš, Stojanović

Duel na "AdmiralBet Areni" nema rezultatskog značaja za domaću ekipu, ali kada su gosti u pitanju, on može biti upisan zlatnim slovima u anale kluba sa Uba.

Naime, ukoliko Jedinstvo zabeleži trijumf u Sremskoj Mitrovici, kolo pre kraja takmičenja, obezbediće prvi put u istoriji plasman u elitni rang srpskog klupskog fudbala.

90+4. min: GOOOOOL: Gol u poslednjim trenucima meča. Pavle Radunović je izjednačio rezultat - 2:2.

74. min: Žuti karton: U. Kojić (Inđija Toyo Tires)

65. min: GOOOOOL: Aleksandar Desančić je precizan sa bele tačke. Potpuni rezultatski preokret - 1:2

64,. min: Žuti karton: V. Mijailović (Mačva)

63. min: Jedanaesterac za goste.

54. min: Nemaju fudbaleri Inđije Toyo Tires ni sreće. Pogođen je okvir gola.

35. mni: GOOOOOL: Marko Stojanović poravnava rezultat. Bio je najspretniji u gužvi koja je nastala u petercu domaćina nakon kornera - 1:1.

23. min: GOOOOOL: Vodi Mačva. Precizan sa bele tačke bio je Miloš Adamović. Pre toga je jedan od gostujućih defanzivaca nesmotreno igrao rukom u svom šesneastercu - 1:0

22. min: Žuti karton: J. Mitrović (Inđija Toyo Tires)

11. min: Pokušaj da se lopta ubaci u šesnaesterac gostiju sa pozicije levog krila, ali zeleno-beli bez većih problema loptu izbacuju u polje.

Mačva (Šabac): Gočmanac, Abdulahi, Adamović, Jovović, MArković, Mijailović, Pejović, Ristivojević, Sladojević, Stevanoviić, Vraštanović.

Inđija Toyo Tires (Inđija): Tasić, Desančić, Gajilović, Mitrović, Popović, Radosavljević, Stojanović, Tešić, Vidić, Vuković, Đorđević.

Još jedan meč u kojem domaćin nema rezultatski imperati, dok se gost nalazi pred moranjem da stigne do bodova ukoliko želi da zadrži poziciju koja vodi u baraž i koja produžava nadu da se od jeseni može ponovo naći u superligaškom karavanu.