RAVNOGORCI PIŠU ISTORIJU: Petominutni blickrig dovoljan za tri boda - ni titula nije tako daleko!

IZVOR: Vladimir Vorih - 28.09.2024 | 13:57

Hoće li se meteorski uspon kluba nastaviti i u aktuelnoj takmičarskoj godini.

Tokom prethodne dve nedelje fudbaleri KFK Ravne gore Barajevo nisu osetili slast pobede, s obzirom da su u dva prethodna meča zabeležili isto toliko remija. Prvo su "ravnogorci" remizirali rezultatom 0:0 na gostovanju u Dodovici protiv OFK Budućnosti, da bi prethodnog vikenda identično ostvarenje zabeležili u meču sa lazarevačkom Kolubarom.

Usled navedenih rezultata sastav iz Barajeva je barem privremeno poklekao u borbi za sam vrh tabele beogradske grupe srpskoligaškog karavana, tako da su uoči gostovanja u Bariču imali imperativ osvajanja celokupnog plena.

Prvi period igre obeležili su žuti kartoni, a sudija Nemana Nikolić je fudbalerima Prve Iskre dodelio tri javne opomene, dok ej sa druge strane "požuteo" Milan Ilić.

U nastavku meča viđeno je mnogo više uzbuđenja, a pitanje pobednika rešeno je u periodu između 52. i 57. minutu kada gosti preko Krste Bojića i Uroša Vasića stižu do dva gola prednosti i ispostavilo se konačnog trijumfa.

Tri boda kreću put Barajeva

- Srpska liga Beograd, 7. kolo:

Prva Iskra (Barič) - KFK Ravna gora Barajevo (Barajevo) 0:2 (0:0)

Strelci: K. Bojić u 52. i U. Vasić u 57. minutu

Stadion: FK Prva Iskra, Barič

Sudija: Nemanja Nikolić:

Žuti kartoni: N. Lakčević, D. Aleksić, N. Guša, M. Golić (Prva Iskra); M. Ilić (KFK Ravna gora Barajevo)

Prva Iskra (Barič): Čukuranović, Filipović, Guša, Bojović, Ahmetović (Đukić), Blagojević, Aleksić, Savić (Stegnaja), Pavlović (šarić), Stajić (Diković), Lakčević (Golić).

KFK Ravna gora Barajevo (Barajevo): Marinković, Vukić, Oros (Brajić), Ilić (Sretković), Maksimović, Tejić (Jokić), Vasić, Stupar, Bojić (Nikolić), Lazić, Radović.

Borbu za vrh tabele "ravnogorci" nastavljaju narednog vikenda kada će gostovati novobeogradskom Radničkom, dok će Prva Iskra pokušati da prekine niz od tri uzastopna poraza gostovanjem podno Kalamegdana, ekipi GSP Polet Dorćola.