FULAM ŠOKIRAO LIVERPUL: Klop pozeleneo od muke, Salah sačuvao ugled sa penala!

IZVOR: Republika - 13.12.2020 | 18:39

Fulam je na svom "Krejven Kotidžu" napravio iznenađenje i remizirao sa Liverpulom rezultatom 1:1 (1:0), u 12. kolu Premijer lige.

Fulam - Liverpul

"Crveni" su bili apsolutni favoriti za pobedu, kojom su mogli do prvog mesta na tabeli, ali su odigrali očajno posebno u prvom poluvremenu.

Tada je Fulam i poveo i u većem delu meča imao vođstvo, ali se aktuelni šampion na kraju nekako spasao poraza.

U 25. minutu je Bobi Rid fantastičnom egzekucijom krunisao dobar period igre domaćeg tima.

Liverpul je prvi šut ka golu rivala uputio tek u 44. minutu kada je pokušao Sadio Mane.

Očekivano, ekipa sa Enfilda je u drugom poluvremenu bila mnogo konkretnija, stvarala je šanse, ali je do boda došla iz jedanaesterca.

Vajnaldum je izveo slobodan udarac, lopta u živom zidu zakačila Kamaru i sudija Mariner nije imao dilemu. Salah je šutirao, Areola je bio na lopti, međutim, nije uspeo da zaustavi udarac egipatskog reprezentativca. Bio je to Salahov deseti pogodak u sezoni.