POGREŠAN KORAK: Bajbek NAVUKAO GNEV cele Srbije!
IZVOR: Republika - 20.01.2021 | 12:14
Napadač Partizana Žan Kristof Bajbek se trudi da na pripremama u Turskoj povrati staru formu i što više uigra sa saigračima kako bi na proleće opravdao velika očekivanja.
Foto: www.partizan.rs
Bajbek je zadobio povredu zbog koje je propustio više od poslednjih mesec dana, ali se nada da će opravdati visoka očekivanja...
- Sada se radujem svakom treningu, ništa mi ne predstavlja problem. Zbog situacije oko korone u Holandiji smo završili takmičenje u februaru, pa sam radio samo individualno ili u grupi momaka. Verovatno je i to razlog što je kasnije došlo do povrede. Moja idealna težina je 79 kilograma, sad imam 80. Kada sam došao u Partizan imao sam dva-tri više, što je problem ako želiš da budeš maksimalno spreman. Kada se moje telo oseća dobro, onda mogu bukvalno sve. Tada imam i samopouzdanja- rekao je Bajbek u intervjuu za "Večernje novosti".
Kako je istakao, čim je čuo za Partizan, nije imao nikakvu dilemu.
- Brat me je zvao i rekao: "Hoćeš da ideš u Partizan sutra?" Pomislio sam, "kako čoveče?" Znao sam za Partizan, igra stalno u Evropi. U početku sam razmišljao da je to korak unapred za mene, da je u pitanju veći klub od Utrehta. Odmah sam rekao: Dobro, idem.
Istakao je trojicu saigrača koji su mu pomogli da se prilagodi u novoj sredini.
- Suma će mi mnogo značiti. Rekao mi je: "Samo ti budi spreman, spakovaću ti deset asistencija, a ti ćeš mi na kraju isplatiti bonuse", a-ha-ha... Lud je i Markec, ali najluđi je Vladimir Stojković. Stalno se šali. Pred svaki trening mi kaže: "Džejsi, šutni mi tri puta, ako daš sva tri ja tebi dajem 50 evra, ako jedan promašiš ti meni dođeš mnogo više.
Foto: www.partizan.rs
Bajbek je priznao da u predstojećem duelu Crvene zvezde i Milana neće navijati za najvećeg rivala i usput propisno pecnuo crveno-bele.
- Ne znam kakve su im šanse, ali mogu samo da kažem: "Napred, Milan!".
Pored fudbala, velika strast mu je i tenis, ali Novak Đoković nije njegov miljenik, što će razljutiti navijače širom Srbije.
- Ne volim Novaka Đokovića. Preferiram Rodžera Federera... Kada se Federer penzioniše, navijaću za Dominika Tima- podvukao je Bajbek.