SRBIN IM "ZAPRŽIO ČORBU": Napoli gazio, pa jedva stigao do pobede (VIDEO)

IZVOR: Republika - 12.11.2022 | 16:58

Lider Kalča nastavio da grabi ka Skudetu.

Fudbaleri Napolija nastavili su da tabaju put ka trećoj tituli prvaka Italije u istoriji kluba, pošto su u okviru 15. kola Serije A na svom stadionu "Dijego Armando Maradona" savladalu Udineze.

Ekipa Lućana Spaletija je slavila rezultatom 3:2.

Domaći tim je poveo u 15. minutu preko Viktora Osimhena, a u 31. je prednost duplirao Pjotr Zjelinski.

Eljif Elmas je u 58. minutu povisio na 3:0 i tada se činilo da će Napoli upisati laku pobedu.

Međutim, "Napolitanci" su se dobro preznojili da bi osvojili tri boda, pošto su "Zebre" u završnici donele neizvesnost sa dva brza gola.

Prvo je Ilija Nestorovski u 79. minutu smanjio na 3:1, a na samo gol zaostatka su crno-beli prišli tri minuta kasnije preko potencijalnog reprezentativca Srbije Lazara Samardžića.

Ipak, nisu imali snage gosti iz Udina da nadoknade sva tri gola minusa i da dođu do boda u Napulju.

Prema tome, Napoli je nastavio da gazi ka Skudetu, pošto je ubedljivo prvi na tabeli, dok je Udineze ostao na osmoj poziciji. (function (el) { window.addEventListener("message", (event) => { if (event.origin.startsWith("https://www.sofascore")) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + "px"; } } }); })(document.getElementById("sofa-standings-embed-33-42415"));