"CRVENI ĐAVOLI" POJELI "KARAMELE": Junajted nastavio seriju nepobedivosti na Old Trafordu (VIDEO)

IZVOR: Republika - 08.04.2023 | 15:21

Evertonu nije pomogao ni svemogući Džordan Pikford.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Everton na svom terenu, u okviru 30. kola Premijer lige.

Utakmica na Old Trafordu završena je rezultatom 2:0 (1:0).

Što se put Liverpula "karamele" vraćaju sa saom dva gola u mreži, mogu da zahvale svom golmanu Džordanu Pikfordu koji je bio najbolji pojedinac meča.

Čuvar mreže Evertona je skidao sve moguće i nemoguće što su ka njegovom golu slali igrači Mančestera, ali je na kraju prvi put kapitulirao u 36. minutu.

Tada je perfektnim dodavanjem sa golom Skota Mektomineja spojio Džejdon Sančo, a Pikford je konačno morao da vadi loptu iz gola.

Pitanje pobednika rešeno je u 71. minutu kada je Entoni Marsijal na asistenciju Markusa Rašforda postavio konačan rezultat, a svemu je kumovao desni bek gostiju Šejmus Kolman koji se spetljao i predao loptu "desetki" Junajteda.

Ovim trijumfom je Junajted nastavio seriju nepobedivosti na Old Trafordu u domaćen prvenstvu.

Poslednji poraz na Teatru snova u Premijer ligi "crveni đavoli" su doživeli u prvom kolu ove sezone, kada je Brajton slavio sa 2:1.

Posle ove utakmice se crveni klub iz Mančestera osamio na trećoj poziciji na tabeli sa 56 bodova, dok je Everton ostao na 16. mestu sa 27 poena.