IZ 2 U 1: Partizan nakon preokreta slavio u Humskoj - novi početak je bio uspešan!

IZVOR: Republika/ O.J. - 26.10.2024 | 17:58

"Ogrejaće, obasjaće" - nadaju se grobari posle niza promena

Sjajno veče u Humskoj ulici. Nakon dugo vremena tribine Partizanovog stadiona su bile popunjene, a čini se da je atmosfera na početku meča i vezala noge izabranicima Sava Miloševića.

U takvoj igri gosti su bili bolji rival u većem delu prvog poluvremena što je prouzrokovalo i gol prednosti, a u listu strelaca se upisao mladi Mihajlo Cvetković u 24. minutu.

Isti igrač je mogao u finišu prvog dela igre da postane i junak kluba sa Banovog brda, ali je njegov udarac zaustavila stativa.

Nastavak meča donosi potpuno drugačiju sliku na terenu. Partizan je preuzeo inicijativu. Atakovali su crno-beli ka golu i takva igra im je urodila plodom u 54. minutu. Đorđe Jovanović je oboren u šesnaestercu i dileme nije bilo, jedanaesterac. Siguran izvođač bio je ko drugi do Birbas Natho.

Samo 11 minuta kasnije Filipović se vinuo kroz vazduh i glavom doneo prednost crno-belima, da bi "tačku na i" stavio Kalulu golom u poslednjem minutu meča.

Superliga Srbije, 13. kolo:

Stadion: FK Partizan

Glavni sudija: Milan Ilić

Gledalaca: 17.156

Partizan - Čukarički
3:1 (0:1)

(B. Natho (11.m) 54`, A. Filipović 65`, A. Kalulu 90`; Mih. Cvetković 24`)

- Drugo poluvreme:

Utakmica je završena.

Igraće se još pet minuta.

90. min: GOOOOOL: Novi gol crno-belih. Sjajno se snašao Kalulu u petercu gostiju nakon asistencije Furera koji je samo minut ranije ušao u igru. Kalulu je uspeo nekako da ugura loptu u mrežu - 3:1.

89. min: Izmena u ekipi Partizana. Umesto Zubairua u igri je Furer.

87. min: Sjajan centaršut Kalulua i udarac glavom Jovanovića, ali je golman Čukaričkog na mestu.

83. min: Sudar Natha i Vukašina Jovanovića. Deblji kraj je izvukao fudbaler Čukaričkog koji je krvario iz nosa.

80. min: Nove izmene u redovima Čukaričkog. Umesto Sisoka i Miladinovića u igri su Pavkov i Bačanin.

79. min: Našao se Kalulu u prilici, ali od svega samo korner za Partizan.

78. min: Povređenog Ovusua menja Šćekić

69. min: Izmene u redovima Čukaričkog. Iz igre su izašli Mihajlo Cvetković i Tufegdžić, a na terenu su Tedić i Cionis.

69. min: Gosti stvaraju šanse, ali ih i propuštaju. Promene rezultata nema.

65. min: GOOOOOL: Filipović nakon kornera glavom trese mrežu Čukaričkog. Preokret u Humskoj - 2:1.

63. min: Još jedna izgledna prilika za goste, ali promene rezulata nema.

59. min: Traže fudbaleri Čukaričkog jedanaesterac nakon starta Kalulua u šesnaestercu nad Miladinovićem, ali sudija Ilić samo odmahuje rukom.

56. min: Ponovo prete gosti. Sjajan udarac Tufegdžića, ali je golman Jovanović uspeo da loptu skrene u korner.

54. min: GOOOOOL: Natho je siguran izvođač najstrože kazne - 1:1.

53. min: Žuti karton: M. Stevanović (Čukarički)

52. min: Jedanaesterac za Partizan. Stevanović je povukao za dres Đorđa Jovanovića i sudija je bez razmišljanja pokazao na belu tačku.

52. min: Centaršut Miladinovića ka Mihajlu Cvetkoviću, ali je golman Jovanović paradom ipak stigao do lopte.

Drugo poluvreme je počelo.

Izmene na poluvremenu u redovima Partizana. Iz igre su izašli Nikolić i Kovač, a umesto njih na terenu su Jovanović i Zahid.

- Prvo poluvreme:

Kraj prvog poluvremena.

45+3: Žuti karton: L. Tufegdžić (Čukarički)

45+1. min: Mnogo sreće su imali sada fudbaleri Partizana. Mihajlo Cvetković je udarcem po zemlji sa 16 metara pogodio stativu.

Četiri minuta nadoknade vremena.

43. min: Prete crno-beli. Udarac Jurčevića sa 16 metara, ali od svega samo korner.

41. min: Zubairu se našao u sjajnoj prilici, ali je njegov udarac izblokiran.

39. min: Prošetao se Miladinović kroz odbranu Partizana, ali nije uspeo da uputi udarac ka Jovanoviću koji je bez problema stigao do lopte.

37. min: Natho je dobor izveo korner, ali odbrana Čukaričkog sjajno interveniše.

31. min: Žuti karton: M. Ilić (Partizan)

29. min: Pokušao je Arijaga udarcem iz slobodnog udarca iskosa sa leve strane, ali je udarac bio u najmanju ruku loš.

28. min: Žuti karton: Mil. Cvetković (Čukarički)

24. min: GOOOOOL: Čukarički vodi. Natho je izgubio loptu. Brzi kontranapad Tufegdžića i Mihajlo Cvetković je egzekutor - 0:1.

20. min: Sjajno se Mihajlo Cvetković snašao u šesnaestercu Partizana. Primio je loptu na "penaltiku", ali je zatim usledio loš udarac. Lopta je završila iznad prečke.

17. min: Velika gužva ispred šesnaesterca gostiju nakon prodora Kalulua po levom krilu, ali su se fudbaleri Partizana prekombinovali.

13. min: Žuti karton: M. Docić (Čukarički)

11. min: Izveo je Jurčević korner za Partizan, ali je to učinio prilično loše. Lopta je završila u gol-autu.

9. min: Gužva u šesnaestercu Partizana. Centaršut Docića i u prilici se našao Ivanović, ali gola nije bilo. Istovremeno je pokazano da je napadač Čukaričkog igrao rukom.

4. min: Najvatreniji navijači Partizana sa južne tribine su bacili pirotehnička sredstva  i trenutno je utakmica prekinuta.

Sa centra su krenuli fudbaleri Čukaričkog.

Utakmica počinje minutom ćutanja povodom smrti legende Partizana Branka Rašovića.

OVO SU SASTAVI:

PARTIZAN: Jovanović – Filipović, Ilić, Arijaga, Jurčević – Ovusu, Kovač – Zubairu, Natho, Kalulu – Nikolić.

ČUKARIČKI: Mirković – Stanković, Stevanović, Jovanović, Miloš Cvetković – Sisoko, Docić – Tufegdžić, Miladinović, Ivanović – Mihajlo Cvetković.

PRE UTAKMICE

15:45 - U Humskoj je i Igor Duljaj!

15:30 - Meč će danas gledati i Saša Ilić!

Saša Ilić stigao u Humsku

15:15 - Ovako je trenutno ispred JNA.

Prodaju se šalovi u Humskoj

14:55 - Očekuje se da današnjem meču prisustvuju generalni sekretar FSS Branko Radujko, selektor Srbije Dragan Stojković i direktor A reprezentacije Stevan Stojanović.

UVOD

Nakon burnog perioda u Humskoj i niza promena u upravi, te postavljanja nove privremene, grobari su konačno dobili ono što su tražili i sada su, posle dugo vremena, spremni da se vrate u svoj voljeni dom. Iako se očekuje da stadion u Humskoj bude nakon dužeg vremena dobro popunjen, crno-beli predvođeni novim trenerom Savom Miloševićem moraće dobro da se pomuče da dođu do bodova.

Trenutno se Partizan nalazi na petom mestu na tabeli Superlige Srbije, sa 20 bodova i dve utakmice manje u odnosu na neke od konkurenata. Međutim, od dolaska Sava na mesto stručnog štaba, crno-beli su vezali dve pobede, a prošla je došla nakon preokreta u Novom Pazaru i pobedničkog pogotka Kovača u nadoknadi vremena.

Opet pred grobarima: Savo Milošević

Sa samo jednim bodom manje od Partizana, Čukarički se nalazi na šestom mestu na tabeli. "Brđani" su jedna od ekipa koja godinama predstavlja najveću "minu" večitim rivalima i nadaju se da bi mogli da pokvare svečani povratak grobara na JNA.

Svi oni koji se danas ipak ne budu našli na tribinama stadiona u Humskoj ulici, imaće priliku da meč prate u direktnom prenosu na kanalu TV Arena sport Premium 1, a susret počinje u 15.55 časova.