ON JE U CENTRU PAŽNJE AUSTRIJSKE ŠTAMPE! "Orlovi" su u drugom planu zbog njega! (FOTO GALERIJA)


IZVOR: Republika/Dražen Ostojić - 20.03.2025 | 17:42


Samo o njemu pišu!

ON JE U CENTRU PAŽNJE AUSTRIJSKE ŠTAMPE! "Orlovi" su u drugom planu zbog njega! (FOTO GALERIJA) ON JE U CENTRU PAŽNJE AUSTRIJSKE ŠTAMPE! "Orlovi" su u drugom planu zbog njega! (FOTO GALERIJA) Foto: Eibner-Pressefoto/Memmler / imago sportfotodienst / Profimedia
ON JE U CENTRU PAŽNJE AUSTRIJSKE ŠTAMPE! "Orlovi" su u drugom planu zbog njega! (FOTO GALERIJA)
amp_images amp_images

Foto: republika

 

 

Fudbalska reprezentacija Srbije u Beču od 20.45 igra prvi meč protiv selekcije Austrije za ostanak u Ligi Nacija. "Orlovi" su  u Beč stigli bez  dosta standardnih igrača, tako da su domaćini favoriti u ovom susretu, a slično je rekao i naš selektor Dragan Stojković Piksi na jučerašnjoj pres konferenciji na kojoj je naglasio da bi bio zadovoljan i sa nerešenim rezulatom.

Austrijski mediji su u fokus što se tiče ovog meča stavili njihovog kapitena Davida Alabu koji se vraća u nacionalni tim nakon duge pauze od godinu dana i tri meseca. Bio je dugo povređen fudbaler Real Madrida, ali sada je konačno spreman da pomogne svojim zemljacima i to u meču za ostanak u eliti Ligi nacija.

POGLEDAJ GALERIJU

 

"Alabin povratak u reprezentaciju Austrije", stoji u naslovu bečkog lista OE24.

Nije zato ni čudno što je njemu u tamšnjoj štampi posvećeno najviše prostora, a svi s nestrpljenjem očekuju povratak čoveka koji dugo godina lider reprezentacija i koji za sada upisao 105 nastupa i postigao devet golova. Ovaj čovek je čak četiri puta osvojio Ligu šampiona, dva puta sa minehnskim Bajernom, a isto toliko puta i sa "kraljevskim klubom". Dva puta je pod nacionalnim grbom igrao na Evropskom prvenstvu, prošlogodišnje u Nemačkoj je morao da propusti zbog povrede, pa je umesto njega kapiten bio Marko Arnautović.

BONUS VIDEO