DRAMA DO POSLEDNJE SEKUNDE: Hrabri Meksikanci ispali, provukli se SRAMNI Poljaci!

IZVOR: Republika - 30.11.2022 | 08:23

Sva dešavanja možete pratiti putem lajv-bloga na portalu Republika.rs.

Desetog takmičarskog dana na Svetskom prvenstvu u Kataru dobili smo i prve parove osmine finala.

Iz grupe A u nokaut fazu takmičenja plasirali su se Holandija i Senegal, a iz grupe B Engleska i Sjedinjene Američke Države, te će se u osmini finala sastati Holanđani i Amerikanci, odnosno Englezi i Senegalci.

Jedanaestog dana takmičenja na programu je rasplet u grupama C i D. Utakmice će se igrati od 16 i 20 časova, a biće više nego zanimljivo jer turnir mogu da završe Lionel Mesi ili Robert Levandovski. Takođe, više je nego jasno da će kalkulacija biti, te da će nam uz male ekrane biti potrebni i digitroni!

Sva dešavanja jedanaestog takmičarskog dana možete pratiti putem lajv-bloga na portalu Republika.rs.

Svetsko prvenstvo - 11. dan:

Grupa C: Poljska - Argentina 0:2 (0:0), Saudijska Arabija - Meksiko 1:2 (0:0) (function (el) { window.addEventListener("message", (event) => { if (event.origin.startsWith("https://www.sofascore")) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + "px"; } } }); })(document.getElementById("sofa-standings-embed-3956-41087"));

Sve je gotovo, Argentina i Poljska su u osmini finala. Poljaci su se nezasluženo provukli dalje, odigrali su skandaloznu utakmicu protiv Argentine, kad su primili drugi gol više nijednom nisu probali da napadnu rivala, već su se nadali da Meksiko neće dati treći gol Saudijcima.

90+5. minut - GOOOOOL - Saudijska Arabija smanjuje na 2:1. Al Davsari je postigao gol.

87. minut - Poništen gol Meksika zbog ofsajda.

79. minut - Meksiko napada svim silama, ali Saudijci gol brane životom.

70. minut - Ukoliko ne bude novih promena do kraja meča, žuti kartoni odlučiće učesnika osmine finala, a trenutno su po tom parametru Poljaci bolji od Meksikanaca.

67. minut - GOOOOOL - Argentina povela sa 2:0. Napadač Mančester sitija Julijan Alvarez postiže gol.

52. minut - GOOOOOL - Meksikov stiže do 2:0. Prelep pogodak Čaveza iz slobodnog udarca!

47. minut - GOOOOOL - Meksiko vodi sa 1:0. Henri Martin donosi prednost Meksiku posle kornera.

46. minut - GOOOOOL - Argentina vodi sa 1:0. Aleksis Mek Alister postiže gol, Argentina vodi.

Poluvreme na oba meča i nijedan gol.

39. minut - Lionel Mesi ne pogađa sa bele tačke, fantastična odbrana Vojčeka Ščesnog.

30. minut - Akunja (Argentina) i Pineda (Meksiko) su propustili odlične prilike - još uvek mreže miruju!

10. minut - Pripretio je i Leo Mesi.

7. minut - Meksiko je imao veliku šansu, ali se spasila Saudijska Arabija.

1. minut - Krenule su utakmice.

Ovo su sastavi za mečeve u grupi C:

Poland - Argentina Live Score

Grupa D: Australija - Danska 1:0 (0:0), Tunis - Francuska 1:0 (0:0) (function (el) { window.addEventListener("message", (event) => { if (event.origin.startsWith("https://www.sofascore")) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + "px"; } } }); })(document.getElementById("sofa-standings-embed-3957-41087"));