OSTAO ŽAL ZA MEDALJOM! Sjajni "orlići" osvojili 5. mesto na Evrobasketu!

IZVOR: Republika - 16.07.2023 | 16:50

Muška U20 reprezentacija Srbije osvojila je peto mesto na Evropskom prvenstvu na Kritu, pošto je u razigravanju za plasman savladala Nemačku rezultatom 82:78 (21:14, 13:27, 29:20, 19:17).

Selekcija koju sa klupe predvodi proslavljeni as Partizana Nenad Čanak odlično je započela utakmicu.

"Orlići" su ekspresno stigli do vođstva 21:12, ali je u nastavku nastao problem u odbrani, što je Nemačka kaznila i ostvarila rezultatski preokret. Vodili su "panceri" i 12 poena razlike (23:35), ipak, na poluvremenu su imali samo +7 (34:41).

Srbija je furiozno otvorila drugo poluvreme. Serijom 12:2 istopljena je prednost rivala i za manje od četri minuta preookrenuli su rezultat na svoju stranu (46:43). Vladala je rezultatska klackalica, da bi izabranici selektora Čanka sa pet poena viška (78:73) ušli u poslednja dva minuta, dok su do kraja uspeli da zadrže stečeno vođstvo i ostvarili novi trijumf.