FENER SE RASPADA NA GOSTOVANJIMA! Barselona nastavila POTERU za Realom!

IZVOR: Republika/D.O. - 08.12.2023 | 22:47

Košarkaši Barselone pobedili su Fenerbahče rezultatom 89:81 u 13. kolu Evrolige.

Bio je to šesti uzastopni poraz na gostovanjima za izabranike Dimitrisa Itudisa, dok je katalonski gigant nastavio trku sa najljućim rivalem Real Madridom u borbi za prvo mesto pred plej-of.

Odolevala je ekipa grčkog stručnjaka držala u Barseloni, prvo poluvreme je odigrala na visokom nivou i na poluvremenu je imala maksimalnih 12 poena prednosti (50:38), ali su domaći u finišu treće i početkom poslednje deonice zaigrali mnogo jače u odbrani i rezultat je došao.

Tada je Barselona, posle minusa (55:64) napravila seriju od 14:0 za preokret (69:64) i povratka za Fenerbahče više nije bilo. Katalonci su održavali prednost, a u finišu utakmice su došli i do dvocifrenog plusa – 89:79.

Jan Veseli i Džonatan Motli

Vili Ernangomez je predvodio svoj tim sa 21 poenom (10/13 za dva) i 9 skokova, Nikolas Laprovitola je imao 15 uz 5 asistencija, Tomaš Satoranski 12 (4sk, 6as), Jan Veseli takođe 12 (6sk), dok je Nikola Kalinić za 23 minuta upisao 7 poena (2/3 za dva, 1/1 za tri) uz 3 skoka i 2 asistencije.

Barselona je sada na bilansu 10-3, a Fenerbahče je zabeležio već sedmi poraz. Koliko su "kanarinci" u krizi govori podatak da su peti put u poslednjih šest mečeva parket napuštali pognutih glava.

Prethodno su gubili na gostovanjima: Baskoniji, Virtusu, čak tri puta u Beogradu, od Partizana, Zvezde Meridianbet, Makabi Tel Aviva i na početku takmičenja u Valensiji.