ZVEZDA RAZBILA IGOKEU PRED DUPLO KOLO EVROLIGE: Kenan i Daum "namestili" ruke

IZVOR: Republika/ O.J. - 12.10.2024 | 20:15

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali goste iz Laktaša u četvrtom kolu AdmiralBet ABA lige sa 91:68.

KK Crvena zvezda - KK Igokea 91:68

(22:19, 27:15, 26:13, 16:21)

Vrlo važnu pobedu upisali su crveno-beli pred teške izazove u Evroligi naredne nedelje. Veoma sigurna igra u napadu, sa odmerenim rešenjima i čvrstom odbranom omogućila je Sferopulosovom sastavu da mirne glave putuje u Istanbul u utorak.

Igose je "načeo" sjajni Kenan koji je u jednom momentu šutirao trojke 4/4, a gde je on stao u prvom, nastavio je u drugom poluvremenu Majk Daum dokusurivši potpuno tim iz Laktaša. Kasnije se to pretvorilo u priliku za igrače koji ne igraju mnogo od početka sezone, da se dokažu i dobiju potrebne minute, pre svega Uroša Plavšića.

Upravo su Daum i Kenan bili najefikasniji u redovima šampiona ABA, sa 18, odnosno 14 poena. Nikola Marić i Boriša Simanić su bili svetla tačka kod gostiju sa 12 koševa.

TOK MEČA

KRAJ UTAKMICE

10. minut - Jago pogađa trojku, a Džons penal za kraj utakmice.

9. minut - Simanić pogađa svoju četvrtu trojku večeras, ali to ne znači mnogo.

8. minut Džons konačno poentira, a Zvezdin kapiten opet dobar sa penala.

7. minut - Nije se dobro pokazao Plavšić za vreme provedeno na terenu, pa ga Sferopulos vadi iz igre. Lazić koristi slobodna bacanja.

6. minut - Milosavljević pogađa za dva.

5. minut - Evo i trojke Dos Santosa za tajm-aut Stefanovića.

4. minut - Lazić prekida mini-seriju Igokee, a Jago pogađa 1/2 penala.

3. minut - Džons pogađa za dva.

2. minut - Dugo bez poena, konačno "post" prekida Karter poenima pod faulom.

1. minut - Izgubljene lopte na sve strane.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

10. minut - Jago je pogodio vrlo važnu trojku za njega, ali ne i za rezultat. 75:47.

9. minut - Rokas hvata težak ofanzivni skok i pogađa uz faul.

8. minut - Gedraitis nekako pogađa na dodavanje Plavšića, a Dobrić kao na treningu ubacuje flouter u tranziciji.

7. minut - Jago ne greši sa penala.

6. minut - Evo i prvog poena za Plavšića sa penala posle dužeg vremena. Marić je najbolji igrač gostiju, opet pogađa za dva.

5. minut - Daum beleži svoj 10. poen u ovom kvartalu sa slobodnih bacanja, sjajno igra.

4. minut - Marić uzvraća sa poludistance.

3. minut - Anim ostaje sam i pogađa i on za tri. Ali onda seriju 5-0 pravi Daum koji poentira za dva, pa i za tri poena! Ovo je njegov period.

2. minut - Daum je bio bez rešenja, a onda je "pocepao" mrežicu. Bolomboj lako izlazi na kraj sa Gavrilovićem i poentira.

1. minut - Poentira Kalinić iz ofanzivnog skoka, a Anim uzvraća.

POČELO JE DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

10. minut - Kenan sada krade loptu i ide sam na zicer, a onda i promašuje prvu trojku za kraj prvog poluvremena. 49:34

9. minut - Teodosić potom gubi još jednu loptu. Dobar napad Zvezde završen je pogotkom Kalinića za tri.

8. minut - Gavrilović prekida mini-seriju domaćih, a Jeremić krade loptu Teodosiću i pogađa važnu trojku.

7. minut - I Kalinić sada pogađa samo jedno bacanje, a onda Bolomboj sjajno popravlja promašaj Dobrića.

6. minut - Gavrilović je konačno prekinuo seriju Zvezde poenima sa penala, a Milosavljević krade loptu Dobriću i ide na polaganje. SIMANIIIĆ! Boriša ima način da odgovori Kenanu, pogađa svoju treću trojku za seriju Igosa 7-0!

5. minut - I ponovo Teodosić prelepo dodaje do Lazića, a rampa Kartera kasni i to su dva poena. Evo i Bolomboja sa poenima pod faulom uz realizovan penal.

4. minut - Teo sada gubi loptu, ali se iskupio prelepom asistencijom preko celog terena za Dauma. Dobrić je uhvatio defanzivni skok i sve sam uradio do polaganja. Tajm-aut Igokea.

3. minut - Dobrić se lepo otvorio i pogodio uz faul. Mora tajm-aut da zove trener gostiju. Fenomenalna asistencija Teodosića za Mitrovića.

2. minut - A Zvezda nastavlja sa rafalnom paljbom - pogađa trojku i Daum!

1. minut - Laki poeni Gedraitisa. Marić opet dobar sa penala.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Anim ide na drugi obruč i vrlo lepo poentira. ALI AJZEEAAA KENAAN SA ZVUKOM SIRENE! Au, kakva četvrtina Amerikanca! Pogađa četvrtu trojku za kraj sa devet metara!

9. minut - Simanić pogađa još jednu tešku trojku! I to nakon što Gedraitis nije iskoristio nijedan penal.

8. minut - Simanić pogađa trojku i dobija aplauz svih navijača, a Mitrović se vrlo lepo okreće i spušta loptu u koš. AJZEA KEENAAN! Još jedna teška trojka Amerikanca! Potom vrlo miran sa penala Marić, 2/2.

7. minut - Ni Mitrović ne može da pogodi oba penala, već samo jedan.

6. minut - Ajzea Kenan je ozbiljna "haubica", pogađa novu trojku na kraju prelepog napada.

5. minut - Daum koristi jedan od dva penala. A isto čini i Kodi.

4. minut - Istom merom odgovara Radošić koji pogađa još teži šut za tri! A Džons ide na polaganje do kraja i lako poentira.

3. minut - Ajzea Kenan iz driblinga na isteku napada pogađa vrlo tešku trojku! I Bolomboj radi isto!

2. minut - Kodi sada gubi loptu, a drugi faul pravi Karter.

1. minut - Miler-Mekintajer uzima svoj karakterističan šut za dva i pogađa.

MEČ JE POČEO

UVOD

Miler-Mekintajer protiv Baskonije

Košarkaši Crvene zvezde uspeli su da se izdignu i pokažu karakter posle šokantnog poraza u Splitu savladavši Baskoniju na evroligaškoj premijeri u Areni. Dok u elitnom takmičenju za sada sve ide kao podmazano, na startu regionalnog takmičenja tim sa Malog Kalemegdana ima više nego skromnih 1-2 u prva tri kola.

Zbog toga ekipa više nema prava na kiks, pa je veoma bitno pobediti Igokeu večeras. Duel sa klubom iz Laktaša (18:30h) označiće početak paklene serije za sastav Sferopulosa koji je istakao da očekuje samo da mu svi igrači budu psihički potpuno spremni.

Janis Sferopulos

Izuzetno važna utakmica za nas, i to protiv tima koji zaista igra dobro. Uz sve to, ukoliko im to dopustite, i ne pristupite i ne odigrate utakmicu na pravi način, u stanju su da vam nanesu ozbiljnu štetu i ugroze vas. Očekujem od mojih igrača da svi do jednog budu psihički potpuno spremni za ovu utakmicu, rekao je Sferopulos.

Zna vrlo dobro i iskusni kapiten Branko Lazić koliko je večerašnja utakmica važna.

Važna utakmica za nas, sa Igokeom nikad nisu bile lake utakmice u ABA ligi, ova koja sledi ima i dodatnu važnost jer želimo da igramo bolje u regionalnom šampionatu. Igokea je tim koji igra dobro na startu sezone, doduše vezali su dva poraza u dva takmičenja, međutim, poznajemo i ekipu i trenera. Sve to garantuje da nas čeka težak meč, kako zbog kvaliteta protivnika, tako i zbog važnosti meča jer želimo pobedu. Da bismo do nje došli pristup mora da bude apsolutno isti kao na utakmici sa Baskonijom. Pozivam naše navijače da dođu u subotu uveče u Arenu i pruže nam podršku, istakao je Lazić za sajt Zvezde pred meč sa Igokeom koja je do sada slavila u Splitu i Zadru, a izgubila od Budućnosti, pa neće biti nimalo naivan rival.