UBEDLJIVA POBEDA OKLAHOME! Jokićev tim nije uspeo da se izbori sa teškim protivnikom!

IZVOR: Republika/A.Đ. - 25.10.2024 | 06:24

Prvi meč Nagetsa u novoj sezoni NBA lige se nije slavno završio.

DENVER NAGETSI - OKLAHOMA SITI TANDER 87:102

(24:31, 27:27, 17:27, 19:17)

KRAJ MEČA

Denver Nagetsi su sramno izgubili od tima Oklahoma siti Tander, rezultatom 87:102. U toku celog meča, bila je bolja igra Tandera, ali su se Nagetsi u prvom poluvremenu jače borili da dođe do preokreta. Utakmica za zaborav tima Majka Melouna na otvaranju nove sezone. Protivnik jeste bio prošlogodišnji prvoplasirani tim Zapada, ali ovako loša igra šampiona iz 2023. godine neće ih odvesti nigde. Loša igra je bila u odbrani Denvera i pre svega veoma loš šut za tri poena (3/17). Jokić je na poluvremenu upisao 12 poena (3/3 za dva, 1/2 za tri, 3/4 slobodna bacanja), uz četiri skoka, šest asistencija, ukradenu i blokadu. Kristijan Braun bio je još dvocifren sa deset poena, dok je Marej upisao devet. Na drugoj strani, Šej i Holmgren imaju po 12, Vigins 11. U drugom poluvremenu, Nagetsi su totalno klonuli i nisu uspeli da isprate igru Tandera. Na celokupnom meču Šej je upisao 28 poena, sedam skokova i osam asistencija, a najbolji košarkaš na svetu, Nikola Jokić, upisao je tripl-dabl sa 16 poena, 12 skokova i 13 asistencija, uz čak dve ukradene i blokadu. Naredni meč Nagetsi igraju večeras u 23 časa, protiv Klipersa. Nadamo se da će sledeći meč proći znatno bolje.

TOK MEČA

DRUGO POLUVREME - KRAJ 87:102

Četvrta četvrtina 19:17

06:22 - Šej Gildžes Aleksander upisao je 28 poena, sedam skokova i osam asistencija, dok je Čet Holmgren imao 25 poena, 14 skokova, pet asistencija i četiri blokade. Vigins je dodao 12, Džejlen Vilijams 15 poena.

Nikola Jokić je upisao tripl-dabl sa 16 poena (5/10 za dva, 1/3 za tri, 3/4 slobodna bacanja), 12 skokova i 13 asistencija, uz dve ukradene i blokadu.

Pored Jokića, 16 poena imao je i Kristijan Braun. Porter je ubacio 15, Gordon i Marej po 12.

06:17 - Još minut i po do kraja! Oklahoma traži tajm-aut. 87:102

06:16 - Dva minuta do kraja. Jokić ima 16 poena, 12 skokova i 13 asistencija. 87:100

06:10 - Šej vodi OKC ka pobedi!Ostalo je još četiri minuta do kraja utakmice. 80:98

06:03 - Tripl-dabl Jokića. Uhvatio je deseti skok i upisao tripl-dabl. Ipak, Oklahoma vodi 96:78 na šest minuta do kraja.

06:02 - Jokić se vratio na teren i odmah poeni na asistenciju Vestbruka. 75:89

05:59 - Dobar početak za Denver na početku četvrte četvrtine.Trojka Mareja i poeni Strotera za nadu. 73:85

Treća četvrtina 17:27

05:53 - KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Oklahoma ubedljivo vodi protiv Denvera. 68:85

05:50 - Na dva minuta do kraja treće četvrtine umesto Nikole Jokića ulazi Dario Šarić.

05:46 - Dominira Gildžes Aleksander, Oklahoma razbija Denver. Holmgren je blokirao sada već nemoćnog Jokića. 66:80

05:38 - Sjajna blokada Holmgrena. Zaustavio je Portera.

05:37 - Prvi Poeni Jokića u drugom poluvremenu tek posle šest minuta. 66:73

05:34 - DABL-DABL JOKIĆA! Ponovo pronalazi Kristijana Brauna koji igra fantastičnu utakmicu kao starter. Jokić ima 12 poena i 10 asistencija. 64:67

05:31 - Jokić posle ofanzivnog skoka dodaje Porteru za lako polaganje. Jokić je u narednom napadu pronašao i Gordona i sada ima devet asistencija. 61:65

05:27 - Asistencija Jokića za Portera i prepolovila se prednost. Tajm-aut Oklahoma. 56:61

05:25 - Drugo poluvreme otvara Gildžes Aleksander. Šej ubacuje za tri. 51:61

PRVO POLUVREME 51:58

Druga četvrtina 27:27

05:07 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Loša igra u odbrani Denvera i pre svega veoma loš šut za tri poena (3/17). Jokić je upisao 12 poena (3/3 za dva, 1/2 za tri, 3/4 slobodna bacanja), uz četiri skoka, šest asistencija, ukradenu i blokadu. Kristijan Braun bio je još dvocifren sa deset poena, dok je Marej upisao devet. Na drugoj strani, Šej i Holmgren imaju po 12, Vigins 11. 51:58

05:04 - Oklahoma opet nezaustavljiva, Denver igra veoma slabu odbranu.

05:01 - Jokić se polako zagreva. Prvo asistencija za polaganje Brauna, pa uspešno dodavanje za trojku Portera Džuniora.  45:49

04:58 - Poeni Gordona i reaguje trener Oklahome - tajm-aut.

04:55 Holmgren faulirao Jokića, pogađa Srbin oba bacanja, pa u narednom napadu u svom stilu postiže koš iz reketa.

04:54 - Vestbruk napokon napušta teren. Izgubio je dve lopte, šutirao 1/5...

04:51 - Jokić se vratio, a Vestbruk nastavlja da greši, Oklahoma na +10. Serija 7:0.

04:47 - Vigins probija odbranu za lako polaganje, pa trojkom za +8 tera Melouna na novi tajm-aut. 32:40

04:46 - Vestbruk je već tri trojke promašio, Šarić i Stroter mini serijom smirili Oklahomu. 32:35

Prva četvrtina 24:31

04:38 - KRAJ PRVE ČETVRTINE! Denver gubi posle prvih 12 minuta. Šej ima osam poena  kao najefikasniji kod Oklahome. Pored osam poena Jokića, Marej ima sedam.

04:34 - Prekida seriju od 13:2 Oklahome i strašnog Šeja. Zakucao je jednom rukom na asistenciju Vestbruka i napustio igru, pošto ga je zamenio Dario Šarić. Prvu četvrtinu završava sa osam poena, dva skoka, tri asistencije i po jednom ukradenom i blokadom, bez promašaja iz igre. 23:23

04:27 - Jokić promašio jedno slobodno bacanje, Tander se vraća u egal. Tajm-aut Melouna posle pogotka Holmgrena uz faul Portera. 19:21

04:19h - Serija 8:0 Denvera i to zahvaljujući Nikoli Jokiću. Odlična odbrana, dva rutinska skoka u odbrani i jedan fantastičan pas za Erona Gordona sa dve ruke preko celog terena. Upisao je još dve asistencije, jednu za trojku Mareja i jednu za polaganje Brauna, nakon čega je lako pogodio na ulazu i morao je trener Oklahome da traži tajm-aut.

04:14h - Jokić je blokirao Holmgrena u prvom napadu, a zatim na dodavanje Gordona pocepao mrežicu sa centralne pozicije u šutu za tri.

04:11h - Utakmica je počela!

PRE MEČA

Denver Nagetsi debituju u novoj NBA sezoni na domaćem terenu protiv Oklahome siti u noći između četvrtka i petka (4.00) i težeg protivnika u prvom meču nisu mogli da imaju. Oklahoma je projektovana da završi na prvom mestu Zapadne konferencije i zbog toga će ovaj duel otkriti mnogo toga što se očekivanja od Nikole Jokića i Denvera tiče u sezoni 2024/25.

Oklahoma je tokom prethodne sezone pravila dosta problema Nikoli Jokiću i Denver Nagetsima, a na poslednja četiri meča bivši šampion NBA lige nema pobedu protiv protivnika u prvom kolu.

Poslednji trijumf protiv Tandera, Denver je ostvario 29. oktobra prethodne godine u gostima (95:128) i od tog momenta, računajući i pripreme, Oklahoma je vezala četiri pobede. Čak tri od četiri došle su u gostima (117:118, 93:119, 94:124), dok je jedna ostvarena i na domaćem terenu (105:100).

Nije Denver izgledao toliko ubedljivo tokom priprema - naprotiv, poražen je na čak četiri od pet susreta, ali pobeda u poslednjem meču protiv Minesote (132:126) ostavila je pozitivan utisak.

Oklahoma je sasvim suprotno igrala od Denvera tokom priprema i ostvarila je učinak 4-1. Sada će Denvera u meču sa direknim konkurentom za vrh videti da li ima šampionski mentalitet koji ga je krasio pre dve sezone, kada je Nikola Jokić doneo prvi šampionski prsten u Kolorado.

Denver nije značajno pojačao tim tokom leta i jasno je da je problem Nagetsa nešto slabija klupa nego prethodnih sezona i timovi poput Oklahome imaće prednost baš tu.