Po prvi put u istoriji: Stranac preuzima reprezentaciju Srbije?
IZVOR: Republika - 22.02.2020 | 12:38
Muška rukometna reprezentacija Srbije uskoro bi trebalo da dobije novog selektora.
Foto: ST/Dragan Kadić
Posle ostavke koju je nedavno podneo Nenad Peruničić, kako stvari stoje, kormilo "Orlova" mogao bi da preuzme stranac.
Prvi čovek RSS Božidar Đurković i potpredsednik Saveza Dragan Škrbić su spremni na radikalan potez, kojim bi "konačno imali čoveka na koga niko nema nikakav uticaj, a koji je dovoljno stručan da sa 'orlovima' napravi dobar rezultat".
Najozbiljniji kandidat je bivši reprezentativac "crvene furije" David Dejvis, koji je u karijeri vodio muški i ženski Vardar tako da odlično poznaje balkanski mentalitet, dobar je sa srpskim jezikom i iza sebe ima rezultate.
Rukometašice Vardara je vodio do titule u Lii šampiona 2017., u jednoj-jedinoj sezoni u kojoj ih je vodio. Prethodno je proveo dve sezone u muškom satavu makedonskog giganta, vodio je reprezentaciju Rusije i Egipta, a trenutno je trener Vesprema za koji nastupaju Petar Nenadić i Vladimir Cupara.
Stali kandidati su Dejvisovi kandidati Raul Gonzales, Antonio Karlos Ortega i Ćavi Sabate.