"DELFINI" SPREMNI ZA PARIZ! Vaterpolisti Srbije sa PEHAROM idu na Olimpijske igre!

IZVOR: Republika/B.S. - 07.07.2024 | 23:15

Sjajan uspeh izabranika Uroša Stevanovića.

Poslednja utakmica turnira "Srbija 2024" donela je odlučujuću borbu između "delfina" i Australijanaca za prvo mesto. Posle napornog meča, Srbija je zasluženo odnela pobedu rezultatom 15:9 (4:1, 5:2, 4:5, 2:1).

Srbija je tokom meča pokazala izuzetnu odbrambenu igru koja je naterala Australiju na neefikasan napad, čak i sa dve neiskorišćene prilike sa igračem više. Jedini gol za protivnika postigao je Maksimović iz peterca, dok je Srbija blistala u napadu, postižući golove kroz spretnost Dedovića, Mandića, Vica i Lazića. Ubedljivih 4:1 u prvoj četvrtini predstavljalo je realan odnos snaga.

Iako se Australija držala nekoliko minuta u nastavku meča, Srbija je imala spreman odgovor kroz sjajne poteze Ćuka, Lazića, Nikole Jakšića i ostalih igrača. Iako je protivnik pokušavao da se vrati u igru, Srbija je rutinski održavala prednost.

Nakon ove pobede, Srbija će se odmoriti dva dana pre nego što nastavi sa radom u Novom Sadu. S obzirom na sjajne rezultate tokom turnira, atmosfera u ekipi je odlična, a pobeda ih dodatno motiviše za nove izazove.

Podsetimo se i rezultata prethodnih kola, gde je Srbija ostvarila ubedljive pobede, ostavljajući svoje protivnike daleko iza sebe:

Prvo kolo: Nemačka – Crna Gora 7:14, Francuska – Australija 7:11, Srbija – Rumunija 13:7; Drugo kolo : Australija – Nemačka 11:6 , Rumunija – Crna Gora 6:10, Srbija – Francuska 14:4; Treće kolo: Srbija – Nemačka 22:3, Francuska – Rumunija 7:8, Crna Gora – Australija 11:13; Četvrto kolo: Nemačka – Francuska 6:15, Rumunija – Australija 9:17, Srbija – Crna Gora 17:18 (14:14); Peto kolo: Francuska – Crna Gora 12:14, Rumunija – Nemačka 16:12, Australija – Srbija 9:15.

Konačni plasman na turniru "Srbija 2024" je sledeći: Srbija 13, Australija 12, Crna Gora 11, Rumunija 6, Francuska 3, Nemačka 0.