ZVEREV ČEKA ĐOKOVIĆA: Nemac u polufinalu US opena!

IZVOR: Republika - 08.09.2021 | 20:44

Nemački teniser i osvajač zlatne medalje sa Olimpijskih igara u Tokiju - Aleksandar Zverev se pobedom nad Lojdom Džordžom Herisom u tri seta 7:6 (6), 6:3, 6:4 plasirao u polufinale US Opena gde će odmeriti snage sa boljim iz susreta Đoković - Beretini.

Zverev među četiri najbolja na US openu

Nemačkom teniseru bilo je potrebno dva sata i osam minuta da savlada Južnoafrikanca koji je ozbiljan otpor pružio samo u prvom setu.

Prvi set je nakon velike borbe ušao u taj-brejk u kojem je Heris dozvolio protivniku da stigne do set lopte, a potom, sa tri vezana poena, došao do prvog seta.

Heris je takoše loše otvorio i drugi set, te je Zverev sa tri vezana gema stekao prednost koju je potom rutinski očuvao, ne dopustivši protivniku više od dva poena po gemu na svoj servis.

Prošlogodišnji finalsita po receptu iz drugog seta otvorio je i naredni te je sa četiri vezana gema najavio već viđeni rasplet, međutim priču na ovosezonskom US Openu Južnoafrikanac je produžio za nekoliko minuta brejkom koji je bio dovoljan samo da ublaži poraz.

Rival Zvereva u polufinalu biće bolji iz duela Đoković - Beretini zakazanog za večeras od 02.30 časova.