RUSIJA SE RADUJE, SRBIJA TUGUJE: Loša vest za Đokovića pred ZAVRŠNICU Dubaija

IZVOR: Republika - 23.02.2022 | 17:45

Veliki Novakov rival opstao na turniru

Drugi nosilac turnira u Dubaiju, Andrej Rubljov, kvalifikovao se u četvrtfinale, pobedivši tenisera iz Južne Koreje Sunvua Kvona, rezultatom 2:1 u setovima, nakon velike borbe.

Ruski igrač je slavio nakon preokreta i čak 104 minuta igre, rezultatom 4:6, 6:0, 6:3.

Kvon je bio bolji u prvom setu, gde je odmah Rusu oteo servis i vodio do kraja seta. Ipak, ovaj set je očigledno iscrpeo Južnokorejskog tenisera. Rubljov se "probudio" u drugom setu, time što je deklasirao protivnika, ne dozvolivši mu nijedan dobijen gem. U trećem setu, Južnokorejac je uzvratio, ali nije mogao da ugrozi protivnikov momentum, te je set završen rezultatom 6:3 za Rubljova.

Rus, koji je na turniru najveći rival Novaka Đokovića za osvajanje trofeja, će se u četvrtfinalu susresti sa američkim teniserom Mekenzijem Mekdonaldom, koji je u osmini finala porazio našeg Filipa Krajinovića.

Podsećamo da je Novak Đoković danas pobedio još jednog ruskog predstavnika, Karena Hačanova rezultatom 6:3, 7:6.

Ako se Đoković i Rubljov susretnu na ovom turniru, to će biti njihov drugi susret. Prethodni put pobednik je bio prvi reket sveta.