NEMA TI RAVNOG NOLE! Laslo predao MEČ najboljem SVIH VREMENA - Ni OLUJA mu ne može NIŠTA!

IZVOR: Republika - 29.08.2024 | 05:37

Đere odustao!

Najbolji teniser svih vremena, Novak Đoković, pobedio je Lasla Đerea sa (6:4, 6:4, 2:0) u setovima na US Openu. Đoković je na impresivan način započeo odbranu titule na poslednjem Grand Slamu sezone. U narednoj rundi očekuje nas srpski derbi između Novaka i Aleksandra Popirina.

Novak Đoković osvojio je prvi set sa 6:4, koristeći efikasne bekhend paralelne lopte i drop šot. Đere je imao priliku za brejk, ali je Đoković iskoristio srećan odbitak i viner za osvajanje seta. U drogom setu, Đere je zatražio medicinski tajm-aut zbog nejasnih simptoma, dok je Đoković nastavio sa solidnom igrom i osvojio set sa 6:4. Đere je bio vidno iscrpljen i nije uspeo da se vrati u meč. Đere je zbog povrede na početku trećeg seta predao meč, a Đoković je bez problema osvojio set i meč sa 2:0. Konačan rezultat: Novak Đoković - Laslo Đere (6:4, 6:4, 2:0).

TOK MEČA:

Treći set:

2:0 - Đere se povlači. Novak ostvaruje brejk i Laslo predaje meč zbog povrede.

1:0 - Gem za Đokovića. Novak lako osigurava početni gem u setu dok Đere sada već očigledno ima poteškoća,

Drugi set:

6:4 - Set za Đokovića. Novak koristi brejk priliku i osigurava set dok Đere izgleda iscrpljeno.

Đere traži medicinski tajm-aut. Fizioterapeut pomaže uz nejasne simptome. Abdomen ili je nešto drugo ipak?

5:4 - Novak potrvrđuje brejk. Lakši gem i Lasova nervoza dovode Novaka u vođstvo.

4:4 - Novak pravi brejk. Imao je 0:30, ali Đere se vrati na 30:30. Međutim treća šansa je bila ključna u izjednačavanju sa Đereom.

3:4 - Novak se izvukao iz kritične situacije. Đere promašuje brejk lopte, Novak se vraća u igru uz pomoć servisa i lobova.

2:4 - Đere osigurava novi gem sa dva asa i forhend vinerom.

2:3 - Novak osvaja lakši gem. Smanjuje razliku na 3:2, ali i dalje zaostaje za brejk.

1:3 - Đere potvrđuje brejk. Sedmi as osigurava uspeh u gemu.

1:2 - Brejk za Đerea. Laslo oduzima servis Đokoviću nakon sat i po igre.

1:1 - Laslo završava gem asom. Novak je imao šansu 30:40, ali Đere se nije dao, iskoristio je dobar servis i smeč za izjednačenje.

1:0 - Još jedan težak gem za Novaka. Treći u meču traje više od šest minuta

Novak je tražio pomoć, ali bez medicinskog tajm-auta. Posle seta, zatražio masažu trbušnih mišića bez zvanične pauze.

Prvi set:

6:4 - Brejk za Đokovića! Novak osigurava set nakon što je Đere promašio sve servis poene.

5:4 - Novak osvaja gem: Efikasne bekhend paralelne lopte i drop šot osiguravaju mu prednost.

4:4 - Najduži poen od 23 razmene: Đere osvaja gem, Đoković teško diše i pije koktel pred novi set.

4:3 - Laslo promašio brejk loptu: Novak koristi ovu grešku i prelazi u vođstvo.

3:3 - Laslo čvrsto stoji: Đere uzima lakši gem, meč ostaje izjednačen.

3:2 - Pet gemova za svega 32. minuta: Đoković koristi srećni odbitaj za viner i prelazi u vođstvo.

2:2 - Novak promašuje dve šanse: Đere iskoristio as sersis za 30:40 i jako dugom razmenom stiže do izjednačenja.

2:1 - Devetominutni maraton: Đere promašuje dve brejk prilike, Novak završava gem forhend vinerom.

1:1 - Đere spašava dve brejk lopte i prvu gem loptu pretvara u izjednačenje, uz as u gemu punom neiznuđenih grešaka.

0:1 - Gem za Novaka: Uz malo zagrevanja, uprkos rezultatu 30:30, Novak uzima prvi gem.

PRE MEČA:

Novak Đoković i Laslo Đere sastaće se u drugom kolu US Opena, u trećem međusobnom duelu u karijeri. Dok je Đoković prošao kroz prvo kolo lako savladavši Radua Albota, Đere je posle naporne borbe eliminisao znatno bolje rangiranog Jana-Lenarda Štrufa.

Srpski derbi zakazan je za noć između srede i četvrtka, oko 2:30 po srpskom vremenu. Đoković, koji brani titulu osvojenu prošle godine, suočava se sa velikim pritiskom odbrane 2.000 poena.

Podsećamo, Novak je prošle godine u finalu savladao Danila Medvedeva rezultatom 3:0 (6:3, 7:6, 6:3), čime je osvojio svoju četvrtu titulu na ovom turniru. Ovogodišnji US Open predstavlja priliku da Novak osvoji petu titulu i izjednači se sa Rodžerom Federerom.

Važno je napomenuti da niko nije uspeo da odbrani titulu u Njujorku već 16 godina, a poslednji kome je to pošlo za rukom bio je Federer 2008. godine. Pored Đokovića, glavni favoriti za titulu ove godine su Janik Siner i Karlos Alkaraz. US Open će biti poslednja prilika za Novaka da osvoji Grend slem titulu u ovoj sezoni.