KOME JE MEDVEDEV UPUTIO ZLOKOBNU PORUKU: Mrzim ih, učiniću sve da gadovi nestanu
IZVOR: Republika - 07.06.2022 | 10:23
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije, koji svoje stavove neretko iznosi na Telegramu, oglasio se na ovaj aplikaciju zlokobnom porukom.


- Često me pitaju zašto su moje objave u Telegramu tako grube. Odgovor je da ih mrzim. Oni su gadovi i izrodi. Oni žele smrt za nas, Rusiju. I dok sam živ, učiniću sve da nestanu - naveo je Medvedev.
Nakon ove poruke, međutim, ostala je nedoumica kome se Medvedev zapravo obraća.
Kako je Republika već pisala, bivši ruski premijer i ranije je imao običaj da se brutalnim rečima oglašava na Telegramu.
Tako je nedavno rekao da Rusija neće dozvoliti izbijanje Trećeg svetskog rata ali će u slučaju napada snažno odgovoriti.
Isto tako je poručio da će Rusija, ako Finska i Švedska uđu u NATO, ojačati svoje vojne resurse, uključujući nuklearne, u Baltičkom moru i u blizini Skandinavije.
Kada je reč o nuklearnom oružju, Medvedev je rekao da postoji nekoliko slučajeva u kojima Rusija ima pravo da ga upotrebi ali je tada naglasio da su pregovori najbolji i najispravniji način rešavanja problema.