JEZIVE SCENE! Ovo je zgrada u Mostaru sa koje je PALA DEVOJČICA (13)


IZVOR: Republika/B.Đ. - 26.11.2024 | 21:30


U trenutku nesreće djevojčica je bila sama u stanu, a nešto ranije njena majka je izašla da obavi kupovinu u obližnjoj prodavnici

Foto: Avaz, Shutterstock
JEZIVE SCENE! Ovo je zgrada u Mostaru sa koje je PALA DEVOJČICA (13)

Trinaestogodišnja devojčica, koja je pala s balkona šestog sprata zgrade "Orka" u Mostaru, nažalost je podlegla teškim povredama.

To je za portal "Avaza" ranije potvrdio Ljudevit Marić, portparol Uprave policije MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona.

Podsetimo, policiji je događaj prijavljen u 14:30 sati, a na licu mesta je obavljen uviđaj kojim je rukovodila dežurna kantonalna tužiteljka Tužilaštva HNK.

Izvršene su sve neophodne istražne radnje s ciljem potpunog rasvetljavanja svih okolnosti ovog događaja.

Kako saznajemo, u trenutku nesreće devojčica je bila sama u stanu, a nešto ranije njena majka je izašla da obavi kupovinu u obližnjoj trgovini. Po saznanju o nesreći, žena je doživela šok. 

(Dnevni avaz)

Šta raditi u slučaju pronalaska beživotnog tela?

Pronalaženje beživotnog tela može biti veoma emotivno i stresno iskustvo. Ako se nađete u takvoj situaciji, sledite ove korake:

Pozovite hitnu pomoć:

U većini zemalja, pozivanje hitne pomoći (broj 112 ili lokalni hitni broj) prvi je korak. Obavestite ih o situaciji i pratite njihove instrukcije.

Ne dirajte telo:

Ostanite smireni i ne pokušavajte dirati ili pomerati telo. Postoji mogućnost da su prisutne forenzičke ili medicinske činjenice koje bi mogle biti bitne za istražitelje.

Obavestite policiju:

Ako niste već obavestili policiju, učinite to odmah. Oni će pokrenuti istragu i preduzeti dalje korake prema potrebi.

Ostanite na mestu događaja:

Ako je to moguće, ostanite na mestu događaja dok ne stignu hitna pomoć i policija. Važno je da ne menjate ništa na mestu događaja kako biste sačuvali integritet scene.

Potražite podršku:

Pronalaženje beživotnog tela može biti traumatizirajuće iskustvo. Potražite podršku od prijatelja, porodice ili stručnjaka za mentalno zdravlje kako biste obradili svoja osećanja i reakcije.

Saradnja sa vlastima:

Saradnja sa vlastima i pridržavanje njihovih instrukcija ključni su u ovakvim situacijama. Ako imate informacije koje bi mogle pomoći u istrazi, podelite ih s odgovarajućim autoritetima.

Nemojte se libiti zatražiti pomoć ako vam je potrebna. Postoje organizacije i resursi koji pružaju podršku onima koji su svedoci ili se suočavaju s traumatičnim događajima.