PRONAĐENO TELO POLICAJCA LUKE ANTOLOVIĆA! Za njim se tragalo od 1. oktobra!


IZVOR: Republika - 16.12.2024 | 18:13


Poslednji put je Luka viđen kako žustro hoda ulicom.

Foto: nestali.hr
PRONAĐENO TELO POLICAJCA LUKE ANTOLOVIĆA! Za njim se tragalo od 1. oktobra!

Stanica granične policije Tovarnik juče je u 10.45 primila dojavu da je u šumskom predelu između Opatovca i Lovasa uočeno telo.

Danas je obavljena obdukcija, a utvrđeno je da se radi o nestalom dvadesetogodišnjem policajcu, čiji je nestanak prijavljen 1. oktobra. Kako je objavljeno na stranicama Nacionalne evidencije nestalih, radi se o Luki Antoloviću (20) iz Mohova.

Provedenom kriminalističkom istragom nisu utvrđeni elementi krivičnog dela.

Luka Antolović, službenik MUP-a, radio je kao policajac u Zagrebu. Prema evidenciji nestalih, on se iz Mohova, gde je povremeno boravio, udaljio u nepoznatom pravcu.

Poslednji put je viđen 1. oktobra kako žustro hoda ulicom.

U trenutku nestanka na sebi je imao gornji deo trenirke s plavim patent zatvaračem, donji deo trenerke sive boje, patike i nosio je crni ruksak. 

Meštani Mohova, kad je nestao, govorili su  kako je Antolović bio uvek korektan i da je radio kao policajac u Zagrebu. U vreme nestanka bio je na godišnjem odmoru. Kolege su ga dugo tražile, čak su u potrazi koristili i dronove

Šta učiniti kada osoba nestane

Povodom obeležavanja Međunarodnih dana nestalih osoba, Fondacija "Tijana Jurić", koja se, između ostalog, bavi sudbinama nestalih, objavila je brošuru s kratkim uputstvima šta uraditi kada shvatite da ne znate gde je vaš bližnji.

Prva i najvažnija stvar, kako navode, jeste prijava nestanka policiji. da biste to učinili što efikasnije, potrebno je pripremiti ime i prezime nestale osobe, opis pod koji spadaju podaci poput visine, težine, godine i slično, zatim fotografiju što boljeg kvaliteta i što noviju. Policiji treba priložiti i spisak prijatelja i poznanika koji bi mogli imati informacije gde se nalazi nestala osoba. Korisno bi bilo i prisetiti se ukoliko je nestala osoba u proteklom periodu imala promene u ponašanju, lične, zdravstvene ili emotivne.

Zabrinuti članovi porodice i prijatelji nestale osobe neretko sami organizuju potrage. U brošuri fondacije navedeno je da treba proveriti mesta na kojima nestala osoba ima naviku da boravi, osobe s kojima se druži, ako je osoba nestajala ranije, nije zgoreg prisetiti se mesta na kom je pronađena. Uz to treba proveriti obližnje vodene površine, poljane i šume.

Važno je takođe proveriti da li je osoba ostvila pismo u kom možda navodi šta se dogodilo, a ukoliko imate pristup dobro bi bilo proveriti poruke, mejlove i društvene mreže nestale osobe. Iz fondacije navode da nijedan trag nije nebitan!

Bonus video