AMERI CILJAJU IRANSKA NUKLEARNA POSTROJENJA! Svet hrli u Treći svetski rat koji će se voditi to potupunog uništenja! Bajden konačno prelomio!
IZVOR: Miloš SIMEUNOVIĆ - 04.01.2025 | 17:21
Neizbežni sukob Irana i SAD.
Portal Aksios je nedavno objavio informaciju da je predsednik SAD Džozef Bajden razmatrao opcije za vojni napad na iranski nuklearni program. Tokom sastanka sa savetnikom za nacionalnu bezbednost Džejkom Salivanom, Bajden nije odobrio nijedan plan u vezi sa tim, ali je istakao da neće dozvoliti Iranu da razvije nuklearno oružje dok je on predsednik. Salivan je predstavio predsedniku scenarija i opcije za odgovor, ali nije izneo konkretne akcije.
Prema neimenovanim izvorima na koje se poziva portal, trenutno se ne vode aktivne diskusije o vojnom napadu na iranski nuklearni program. Ipak, neki saradnici predsednika Bajdena smatraju da ubrzano unapređenje iranskog nuklearnog programa i oslabljena pozicija njegovih zastupnika otvaraju mogućnost za uspešan vojni napad.
S druge strane, savetnik Salivan upozorio je na moguće opasnosti koje bi takav potez mogao da izazove, navodeći da reakcija Irana dodatno može da destabilizuje region. Ova upozorenja ukazuju na kompleksnost situacije i potencijalne posledice vojnog napada na iranski nuklearni program.
Podsećamo, bivša sekretarka za državnu bezbednost Hilari Klinton, filantrop Džordž Soroš i glumac i reditelj Denzel Vošington biće odlikovani najvišim civilnim odlikovanjem u SAD - Predsedničkom medaljom slobode.
Predsednik SAD Džozef Bajden dodeliće danas u Beloj kući tu nagradu za 19 najistaknutijih ličnosti iz oblasti politike, sporta, zabave, ljudskih prava, zagovaranja LGBTQ+ prava i nauke, preneo je AP.
Kako je saopštila Bela kuća, dobitnici su dali "primeran doprinos prosperitetu, vrednostima ili bezbednosti Sjedinjenih Američkih Država, svetskom miru, kao i drugim značajnim društvenim, javnim ili privatnim inicijativama".
Četiri medalje biće dodeljene posthumno. Jedna će biti dodeljena ključnoj figuri u usvajanju Zakona o pravima glasa iz 1965. godine, Fani Lu Hamer, bivšem generalnom tužiocu i senatoru Robertu F. Kenediju, bivšem guverneru Mičigena, Džordžu Romniju i bivšem sekretaru za odbranu, Ešu Karteru.