MINISTARSTVO O POTONULOM FRISTAJLERU: Evo ko mora da ga ukloni i koliki je rok za to!


IZVOR: Republika - 04.01.2023 | 12:41


Oglasilo se i Ministarstvo građevinsrstva, saobraćaja i infrastrukture.

Foto: Tanjug/M. MILIVOJEVIĆ, Printscreen
MINISTARSTVO O POTONULOM FRISTAJLERU: Evo ko mora da ga ukloni i koliki je rok za to!

Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture je navelo da je vlasnik nadležan za vađenje potonulog splava i da je rok 15 dana od potonuća.

Nakon što su u ponedeljak privedeni vlasnik, direktor i menadžer splava "Fristajler", koji je delimično potonuo, juče je, kako mediji prenose, postavljeno i obaveštenje "Fristajlera" da je splav zatvoren zbog godišnjeg odmora i novonastale situacije. Sada je sve u rukama istražnih organa, tj. Trećeg osnovnog javnog tužilaštva - koliko će istraga trajati i šta će biti njen konačan rezultat. Sada ostaje pitanje šta će biti s postojećim splavom koji se dodatno nakrivio i tone svakog dana sve više i više.

Na pitanje ko je dužan da ukloni splav koji je potonuo ili tone, odgovorili su iz Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture. POGLEDAJ GALERIJU

- U skladu sa odredbama Zakona o plovidbi i lukama na unutrašnjim vodama potonulu stvar vadi vlasnik te stvari na osnovu odobrenja nadležne lučke kapetanije kojim se određuje vađenje, kao i vreme predviđeno za početak i završetak radova na njenom vađenju. O početku, prekidu, nastavljanju ili napuštanju radova na vađenju potonule stvari vlasnik je dužan da odmah obavesti lučku kapetaniju. Ako leži na takvom mestu da predstavlja ili može predstavljati opasnost ili smetnju za plovidbu ili opasnost od zagađivanja, a lučkoj kapetaniji nije poznat vlasnik ili je vlasnik poznat, ali ne namerava da vadi potonulu stvar, ili kada bez opravdanog razloga prekine ili napusti započeto vađenje, vađenje potonule stvari vrši Direkcija za vodne puteve, odnosno ovlašćeno pravno lice za tehničko održavanje državnih vodnih puteva - kažu u ministarstvu.

Foto: Republika.rs

Fristajler

Smatra se da poznati vlasnik ne namerava da preduzme vađenje potonule stvari, tj. da je prekinuo ili napustio to vađenje ako u roku od 15 dana kada je stvar potonula ne dostavi izjavu da namerava da je vadi ili ako roku od 15 dana od dobijanja odobrenja ne započne vađenje, odnosno ako ne nastavi radove na vađenju potonule stvari koje je prekinuo ili napustio bez opravdanog razloga. Troškove vađenja i čuvanja potonule stvari snosi vlasnik, napominju u ovom ministarstvu, piše Politika.

BONUS VIDEO: