Sumnja se da je devojčica (7) iz Čačka zaražena koronavirusom!
IZVOR: Republika - 24.03.2020 | 15:43
Devojčica (7) hospitalizovana je na dečjem odeljenju Opšte bolnice u Čačku sa simptomima zaraze korona virusom.
Foto: Tanjug/AP
Po rečima dr Miroslava Sretenovića, direktora ove ustanove, devojčica ima znakove respiratorne inifekcije, ali će se tokom dana kod nje uraditi epidemiloški pregled, nakon čega će biti poznato više detalja o ovom slučaju. On je dodao da dete nema teže simptome bolesti i u dobrom je opštem stanju.
Dr Sretenović je naveo da je u protekla 24 sata došlo do "usložnjavanja situacije sa osobama koji imaju respiratorne probleme".
– Kod tri pacijenta došlo je do komplikacija i prebačeni su na tercijalni nivo. Pacijenti, koji su transportovani u Kragujevac bili su na respiratornoj podršci- rekao je Stevanović.