MEGA BLAM direktorke Treće beogradske gimnazije u jutarnjem programu: Ne može da sastavi rečenicu, počela da muca
IZVOR: D. P. - S. A. - 29.09.2020 | 03:53
Olga Čokaš. To ime vam verovatno ne znači puno, osim ako ste pre nekoliko dana gledali direktno uključenje direktorke Treće beogradske gimnazije u jutarnji program TV Prva, nakon kojeg su se, kako se to popularno kaže, usijale društvene mreže. Nažalost, ne zbog nečeg lepog.
Revnosni tviteraši, gledaoci programa koji je vodio Filip Čukanović, osim primedbi na njen izgled, o čemu ćemo kasnije, izbrojali su koliko je puta za nepuna tri minuta izgovorila "znači", uz još poneko "znaš" i ostale poštapalice. Ravno 20 puta. Kako su odmah počeli da pišu u velikom broju komentara: "Baš lep primer za decu koja idu u njenu školu".
Ona je, inače, profesorka engleskog jezika.
- Žena je 100 puta za tri minuta ponovila reč znači. Profesorka i direktorka škole, a ne zna da priča. Sramota - primetio je jedan tviteraš.
Jednog tviteraša nije mrzelo, pa je izbrojao da je upotrebila 20 istih poštapalica za nepuna tri minuta
S druge strane, Čokašova je na TV gostovanju privukla pažnju i provokativnim dekolteom. "Zlobni" tviteraši opet su konstatovali da je pravo iz noćnog provoda došla na posao. Izazovnu providnu haljinu upotpunila je crvenim karminom, pa je njena priča o koroni među srednjoškolcima pala u drugi plan.
Deci se mora dati primerPsiholog Aleksandra Janković konstatuje da je činjenica da direktori generalno u bilo kojoj školi moraju da imaju neki kodeks i pravila ponašanja koji podrazumeva, naravno, i dres kod.
Foto: youtube.com/ RTV Pink Official - Ne možemo očekivati od dece da formiraju dobar ukus, pogotovo od adolescenata da se oblače primereno, ako to ne uradimo ličnim primerom - komentariše Jankovićeva. |
Na pitanja Srpskog telegrafa poslata mejlom Olga Čokaš nije želela da odgovori, dok se na broj telefona u školi niko nije javljao.
Treća beogradska gimnazija smeštena je u Njegoševoj ulici na Vračaru, a slovi za elitnu i strogu školu. Prvi su još 2004. uveli dvojezičnu nastavu na francuskom i italijanskom jeziku. Tokom 160 godina postojanja u školskim klupama ove gimnazije sedele su znamenite ličnosti poput Ljube Nenadovića, Mome Kapora, Borislava Pekića i drugih.