FALŠ PAPIRIMA BI DA UZMU MILIONE: Evo kako radi GRAĐEVINSKA MAFIJA!
IZVOR: E. S. T. - 09.11.2020 | 04:42
Tužilaštvo je pokrenulo postupak i naložilo policiji da prikupi sva potrebna obaveštenja povodom krivične prijave podnete zbog falsifikovanja dokumentacije pomoću koje su uknjižene vredne parcele na Novom Beogradu i Čukarici, potvrđeno je Srpskom telegrafu u Trećem osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu.
Prema informacijama do kojih je došao naš list, po nalogu tužilaštva, postupilo je Odeljenje za suzbijanje privrednog kriminala, kao deo Uprave kriminalističke policije (UKP).
Proverom je, kako saznajemo, utvrđeno da postoji ozbiljna sumnja da je čitavim nizom falsifikata i razmene placeva izvesni Nikola Lojović sa svojom ekipom došao do zemljišta za gradnju ogromne vrednosti na dobrim lokacijama u Beogradu.
Klupko teških zloupotreba počelo je da se odmotava kada je krivičnu prijavu protiv Lojovića podneo Nenad Malešević.
Foto: printscreen
- Tada se pokazalo da je, po svemu sudeći, Lojović na osnovu falsifikovanog ugovora čak iz 1957. godine uknjižio majku u službi katastra na Novom Beogradu kao vlasnika vredne parcele na toj opštini (parcela 801KO, prim. aut.). Nakon toga je zaključen ugovor sa investitorom firmom "Pro fast konstrakšn 011", koja je u vlasništvu Dejana Buhe - objašnjava za naš list sagovornik koji je od početka dobro upućen u ovaj slučaj.
Kako kaže naš sagovornik, tom prilikom je Buha uplatio 100.000 evra na račun Lojovićeve majke na ime otkupa 10 odsto pomenute parcele. Tu se, međutim, ne završava sve.
- Pošto je na toj lokaciji postojao zakupac auto-centar "Macura", koji je imao ugovor o zakupu sa Nenadom Maleševićem, Lojović je sa Buhom zaključio ugovor o razmeni nepokretnosti i parcelu na Novom Beogradu zamenio za parcelu na Čukarici (13020/2 KO Čukarica, prim. aut.), takođe za potrebe gradnje - kaže izvor našeg lista.
Oštećen i grad BeogradKako se ispostavilo, sporne parcele na Čukarici eksproprisane su još 1991. godine na osnovu rešenja o eksproprijaciji Odeljenja za imovinsko-pravne poslove opštine Čukarica. Nadoknada je isplaćena ranijim vlasnicima (regularnim, onim pre Lojovićeve akcije), ali navedeno rešenje nije sprovedeno u zemljišnim knjigama i katastru, pa parcele formalno nisu postale vlasništvo grada Beograda. To praktično znači da je ovde oštećen i grad. |
Ako ste mislili da je tu kraj muljanju, nije. Policijski službenici koji su istraživali ovaj slučaj ustanovili su da je i parcela na Čukarici pomoću falsifikovanog ugovora iz 1958. i falsifikovane dokumentacije za upis upisana u katastar na Čukarici kao vlasništvo pokojnog oca Nikole Lojovića. Potom su, radi formiranja građevinske parcele, Nikolinog pokojnog oca upisali kao vlasnika (opet pomoću falsifikovanih papira - ugovor o kupoprodaji iz 1978. godine i dokumentacija za upis) još dve parcele na Čukarici (13014/2 i 13014/4). Zatim, kroz ostavinski postupak Lojović svu tu imovinu prenosi na sebe i brata.
Za razliku od tužilaštva, katastar nije odgovorio na pitanja koja smo im poslali. Nas je najviše zanimalo kako je moguće da su placevi upisani u katastar na osnovu falš dokumentacije, odnosno da li su i njihovi službenici prevareni ili su neki možda svesno omogućili Lojoviću da na ovaj način dođe do zemljišta za gradnju.
Razgovor sa investitorom Dejanom BuhomSrpski telegraf pozvao je investitora na spornoj parceli Dejana Buhu. Evo šta smo sve čuli od njega: 1. Kada smo objasnili o čemu želimo da razgovaramo: - Ne znam o čemu bismo razgovarali, više nemam veze s tim parcelama, nemam pojma zašto bih davao ikakav intervju vezan za to. Moj posao ne interesuje novinare niti bilo koga drugog. 2. Falsifikovana dokumenta: - Ne možete da me pitate za to, toga nije ni bilo niti sam ja upućen u to. 3. Izaći će tekst u novinama, poželjno bi bilo da odgovorite na naša pitanja i objasnite šta se tu dešava. - Možete samo da mi kažete šta će izaći, ali nemate šta da me pitate. Nemate moju dozvolu da objavite nikakve moje iskaze niti išta drugo. |