NOVI DETALJI NESTANKA PROFESORKE I BIVŠE NARODNE POSLANICE ANDREE GALGO FERENCI! Oglasili se đaci iz škole u Bečeju, ali i sugrađani!
IZVOR: Republika - 25.12.2024 | 17:29
Da je šok što je nema potvrdili su i učenici škole u kojoj je radila.
Profesorka Ekonomsko-trgovinske škole i bivša narodna poslanica Andrea Galgo Ferenci, je nestala, a vest o njenom nestanku šokirala je Bečej.
Andrea Galgo Ferenci, koja predaje stručne predmete u Ekonomsko-trgovinskoj školi, a javnosti je poznata i kao nekadašnja poslanica u Narodnoj skupštini, nestala je 23. decembra.
Njeni sugrađani su u šoku.
- Pročitala sam u vestima. Zna li se šta je sa ženom? Baš smo u šoku - rekla je jedna meštanka za beogradske medije.
Da je šok što je nema potvrdili su i učenici škole u kojoj je radila.
- Nama ona nije predavala, ali znamo da je bila malo stroža i uvek distancirana - prokomentarisali su đaci.
Jedna meštanka, uz molbu da bude anonimna, navela je i da joj je Andrea delovalo prilično odustno. Za sada nema novih informacija o nestanku profesorke ni eventualnim motivima nestanka.
Nestanak je prijavljen policiji, a njena porodica je vest o nestanku objavila i na Fejsbuku, moleći građane za pomoć.
Ukoliko imate bilo kakve informacije o nestaloj sugrađanki, obratite se na broj telefona: 063/871-07-84.
Šta učiniti kada osoba nestane
Povodom obeležavanja Međunarodnih dana nestalih osoba, Fondacija "Tijana Jurić", koja se, između ostalog, bavi sudbinama nestalih, objavila je brošuru s kratkim uputstvima šta uraditi kada shvatite da ne znate gde je vaš bližnji.
Prva i najvažnija stvar, kako navode, jeste prijava nestanka policiji. da biste to učinili što efikasnije, potrebno je pripremiti ime i prezime nestale osobe, opis pod koji spadaju podaci poput visine, težine, godine i slično, zatim fotografiju što boljeg kvaliteta i što noviju. Policiji treba priložiti i spisak prijatelja i poznanika koji bi mogli imati informacije gde se nalazi nestala osoba. Korisno bi bilo i prisetiti se ukoliko je nestala osoba u proteklom periodu imala promene u ponašanju, lične, zdravstvene ili emotivne.
Zabrinuti članovi porodice i prijatelji nestale osobe neretko sami organizuju potrage. U brošuri fondacije navedeno je da treba proveriti mesta na kojima nestala osoba ima naviku da boravi, osobe s kojima se druži, ako je osoba nestajala ranije, nije zgoreg prisetiti se mesta na kom je pronađena. Uz to treba proveriti obližnje vodene površine, poljane i šume.
Važno je takođe proveriti da li je osoba ostvila pismo u kom možda navodi šta se dogodilo, a ukoliko imate pristup dobro bi bilo proveriti poruke, mejlove i društvene mreže nestale osobe. Iz fondacije navode da nijedan trag nije nebitan!
Bonus video