Strane službe spremaju haos u Srbiji! Ulažu maksimalne napore da bi destabilizovali našu zemlju zbog suverenističke politike


IZVOR: Republika - 12.12.2023 | 18:32


Nekome očito smeta jaka i stabilna Srbija koja svakodnevno napreduje i razvija se, pa su svakodnevna uznemiravanja građana, i to najmlađih, očito sredstvo da se poljulja poverenje u sistem i državni vrh Srbije.

Foto: Profimedia
Strane službe spremaju haos u Srbiji! Ulažu maksimalne napore da bi destabilizovali našu zemlju zbog suverenističke politike

U prethodnom periodu javnost u Srbiji uznemirena je zbog svakodnevnih dojava o bombama u osnovnim i srednjim školama i vrtićima, a već je postalo očigledno da je cilj destabilizacija i širenje straha.

Nekome očito smeta jaka i stabilna Srbija koja svakodnevno napreduje i razvija se, pa su svakodnevna uznemiravanja građana, i to najmlađih, očito sredstvo da se poljulja poverenje u sistem i državni vrh Srbije.

Njima ne odgovara jaka i stabilna Srbija, ne odgovara im jaka vojska  i samostalna politika.

Odbijanje da se uvedu sankcije Rusiji i da se prizna lažna država Kosovo nisu stavovi koji odgovaraju mnogim zemljama, pa se ovakvim postupcima teži rušenju vlasti koja od ovih stavova neće odustati.

Zbog toga se očekuje da će narod u nedelju, 17. decembra, glasati za snage koje žele da održe samostalnu, nezavisnu i suverenu zemlju, pa se službe spremaju za haos nakon izbora.

Hapšenje osumnjičenih za lažne dojave

Danas je odjeknula vest o velikoj međunarodnoj akciji policije koja će trajati 72 sata i tokom koje će biti privedeno više osoba za koje se sumnja da su širom Srbije slali lažne dojave o bombama.

Sumnja se da iza čitave akcije stoje zapadne obaveštajne službe jer se ustanovilo da su mnoge dojave stizale iz pojedinih zemalja Evrope.

Postavlja se pitanje koja je od brojnih stranih agencija, čiji špijuni provode vreme u našoj zemlji, direktno umešana u svakodnevne dojave o bombama.

Foto: Nebojša Mandić, Shutterstock

Dojava o bombi, Ilustracija

 

Plan stranih službi - Obojena revolucija

S obzirom na to da su veliki izgledi da postojeća vlast u Srbiji potvrdi poverenje velikog broja građana, očekuje se da strane službe uz pomoć svojih "čeda" posle izbora pokrenu nasilne demonstracije i obojenu revoluciju. Svedoci smo ovih dana raznih inicijativa koje su direktno finansirane od strane tajnih službi i različitih zapadnih organizacija, a koje uveliko podsećaju na neke ranije pokušaje svrgavanja vlasti koja im nije išla niz dlaku.

Ovaj scenario nije nemoguć ako se uzme u obzir da je u nekoliko navrata uspevao da sruši vlast.

Primer za to je Narandžasta revolucija koja se dogodila u Ukrajini krajem 2004. i početkom 2005. godine. Naime, na tadašnjim izborima pobedu je odneo tadašnji premijer Viktor Janukovič, ali je te rezultate osporio njegov protivkandidat Viktor Juščenko, tvrdeći da su posledica izborne prevare, a njegove pristalice započele su seriju uličnih demonstracija u Kijevu. 

Zanimljivo je da je Juščenko bio zagovornik ulaska Ukrajine u NATO i  izričito pro-zapadne orijentacije. Nakon demonstracija, Vrhovni sud Ukrajine naredio je da se izbori ponove, a na istim je pobedio Juščenko. Rezultat se smatrao velikom pobedom SAD i EU, odnosno porazom Putinove Rusije koja je podržavala Janukoviča

Zanimljiva je činjenica da je pre nekoliko dana u Beogradu boravio Dmitro Nikitin, blizak saradnik bivše premijerka Ukrajine Julije Timošenko

Kako je 24sedam pisao, on je u Srbiju stigao po nalogu zapadnih obaveštajnih službi sa ciljem da u našoj zemlji napravi ukrajinski scenario i na nasilan način na vlast dovede NATO opoziciju, baš kako je Timošenkova uvela Ukrajinu u početak sukoba sa Rusijom po nalogu NATO-a, čiji je i sama sluga.

 Nikitin je očito u prestonici Srbije boravio da bi dao detaljna uputstva onima koji planiraju da pokrenu obojenu revoluciju nakon izbora.

Radi se punom parom pred izbore

Plašeći svakodnevno narod Srbije, strane službe samo podstiču da se poverenje prema državnom vrhu zaljulja, a uprkos napornog rada srpskih organa, špijuni nastavljaju sa aktivnostima.

Policija nakon svake dojave izlazi na teren i proverava sigurnost objekata kojim je javljeno da je postavljena bomba, što dokazuje da sistem ne zakazuje i da je Srbija stabilna i spremna.

A obaveštajne agencije rade punom parom, kroz nemire, proteste, nevladine organizacije... Više, čini se, i ne biraju ni sredstva.

Foto: shutterstock

Dojava o bombi, Ilustracija

 

Hrvatska služba na najvišim diplomatskim funkcijama

Podsetimo, pre mesec dana za personu non grata u Srbiji proglašen je hrvatski diplomata Hrvoje Šnajder za kog se ispostavilo da je direktno bio "na vezi" sa hrvatskom obaveštajnom službom!

Dokazi su potvrdili sumnje, a diplomata je napustio našu zemlju.

Ipak, ni ova informacija mnoge nije začudila jer je hrvatska služba vrlo aktivna u Srbiji i poznata po podsticanju kriza unutar zemlje i rušenju odnosa sa manjinama. Poznato je da su direktno podsticali autonomaštvo u Vojvodini i pogoršavanje srpsko-mađarskih odnosa u ovom delu Srbije.

Rad hrvatske službe nadilazi realne potrebe ove zemlje i protokol jer je ova zemlja kao članica NATO-a samo produžena ruka Zapada koja predano radi na urušavanju sistema u komšijskoj Srbiji.

Unošenje nemira među građane Srbije nije novost za pripadnike stranih službi, kako direkno, tako i kroz tzv. podizvođače. Tako je hrvatska služba duboko infiltrirana u srpsko podzemlje, pa tako mnogi pripadnici Zemunskog klana su svojevremeno umesto u zatvoru, vreme provodili na slobodi, šetajući se Zagrebom.

U jednom sudskom procesu u Hrvatskoj, hrvatski organi su jednog, sada pokojnog, pripadnika zemunskog klana, zvanično otkrili kao saradnika SOA-e, pa nije ni čudo što je nastala izreka da ,,nema iole ozbiljnijeg srpskog kriminalca koji nema i lažni hrvatski pasoš''. 

Postavlja se pitanje čega bi se još dosetili i kakve nemire bi mogli da izazovu služeći se ovakvim poznanstvima?

Bugarska služba još jedan "podizvođač" 

Pre nekoliko dana uhapšen je rezervni oficir Vojske Srbije i radnik Centra za kulturu u Bosilegradu Ljuben Gligorov (1963) pod sumnjom da je bugarskoj službi odavao poverljive informacije o stanju u našim oružanim snagama.

On je bugarskoj strani prosleđivao podatke o broju vojnika u Vranju, stanju u jedinicama, kao i šta sve oni koriste od oružja i opreme.

Koliko su podaci o opremljenosti Vojske Srbije važni Bugarskoj, upitno je, barem na prvi pogled.

Ali kada se uzme u obzir da je i Bugarska deo članica NATO-a i Evropske unije, dobija se šira slika i može se shvatiti značaj ove zemlje kao produžene ruke stranih obaveđtajnih službi.

Gligorov je priznao delo, pošto je bio suočen sa jakim dokazima, a naši organi bezbednosti pratili su njegovo delovanje najmanje godinu dana.

Kako se saznalo, on je Bugarima dostavljao kadrovsku šemu bezbednosnih organa i referisao je i o političkoj situaciji na jugu zemlje.

Zapravo, služba ove zemlje ima za Amerikance ulogu sličnu onoj koju hrvatska služba ima za Nemce - glavni podizvođač radova. Izvori koji su upućeni tvrde da hrvatski i bugarski zapadni podizvođači radova na teritoriji Srbije nisu nimalo u dobrim međusobnim odnosima.

(Republika/24sedam)

Bonus video