SVI UZ PREDSEDNIKA VUČIĆA: "MI SMO PONOSNI"! Nestvarna slika Beograda, kolona automobila sa zastavama se kretala kroz ceo grad! Kula Beograd sijala najsjajnijim sjajem (VIDEO)


IZVOR: Republika/ T. J. - 24.05.2024 | 13:06


Na jučerašnjoj sednici Generalne skupštine Ujedinjenih nacija je usvojen predlog sramne rezolucije o Srebrenici.

Foto: Republika/printscreen
SVI UZ PREDSEDNIKA VUČIĆA: "MI SMO PONOSNI"! Nestvarna slika Beograda, kolona automobila sa zastavama se kretala kroz ceo grad! Kula Beograd sijala najsjajnijim sjajem (VIDEO)

 

 

Nakon donošenja rezolucije o Srebrenici, koju su mnogi građani Srbije doživeli kao sramnu, brojni Beograđani su se okupili na ulicama glavnog grada. Njihov cilj je bio da na ponosit i dostojanstven način izraze svoje nezadovoljstvo, ali i da pruže podršku svojoj zemlji i predsedniku Aleksandru Vučiću.

Kolona podrške krenula je sa Voždovca i uputila se ka centru grada, tačnije ka trgu Slavija, odakle su građani nastavili ka Trgu Republike. Uzvici podrške odjekivali su ulicama dok su građani mirno ali odlučno izražavali svoje stavove.

U povratku ka Voždovcu, kolona podrške napravila je simbolična tri kruga na Autokomandi. Ova gesta predstavljala je jedinstvo i odlučnost građana, ističući važnost njihovog zajedništva u teškim vremenima.

Podsećamo, na jučerašnjoj sednici Generalne skupštine Ujedinjenih nacija je usvojen predlog sramne rezolucije o Srebrenici.

Generalna skupština UN usvojila je Rezoluciju o Srebrenici. Za je glasalo 84, protiv 19, uzdržano 68. Bila je potrebna prosta većina prisutnih. Od 193 članice u sali je u toku glasanja bilo prisutna 171.

Srbija je, moralni pobednik, s obzirom na činjenicu da je za rezoluciju o Srebrenici glasala 43.5 odsto zemalja članica.

Trebalo bi reći da je Mađarska jedina zemlja u regionu, ali i članica EU, koja je glasala protiv Rezolucije. Iz regiona, sve države su glasale za, a od EU bilo je uzdržanih, ali svega tri države.

Protiv rezolucije glasale su i Rusija, Belorusija, Kina, Komoros, Antigva, Sirija, Kuba, Kongo, Severna Koreja Dominika, Eritreja, Esvatini, Grenada, Mali, Nauru, Nikaragva, Sao Tome i Principe i Srbija.

Među uzdržanim zemljama bile su, između ostalih Grčka, Kipar, Kazahstan, Maldivi, Meksiko, UAE, Vijetnam i mnoge druge. Među zemljama koje nisu glasale, a koje su pre procesa rekle da su protiv rezolucije su Azerbejdžan i Venecuela.

BONUS VIDEO