"NI SLUČAJNO OLAKO SHVATITI INCIDENT"! Upozoravajuće reakcije stručnjaka na otpadanje točka sa automobila Aleksandra Vučića!


IZVOR: Republika - 08.02.2025 | 16:35


Predsednikova pratnja je brzo reagovala, te je sprečena veća nezgoda i nije bilo povređenih, a istraga će utvrditi šta se zapravo dogodilo.

Foto: Printscreen/Pink TV
"NI SLUČAJNO OLAKO SHVATITI INCIDENT"! Upozoravajuće reakcije stručnjaka na otpadanje točka sa automobila Aleksandra Vučića!

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas u šali na skupu u Kikindi da mu je pukla guma na putu do Mokrina.

Međutim, kako je potvrđeno, na vozilu u kojem se nalazio predsednik zapravo nije pukla guma, već je otpao čitav točak. Radi se o blindiranom automobilu specijalno namenjenom za prevoz zvaničnika, tako da za sada nije jasno kako je došlo do ovakvog incidenta.

Predsednikova pratnja je brzo reagovala, te je sprečena veća nezgoda i nije bilo povređenih, a istraga će utvrditi šta se zapravo dogodilo.

Prema rečima istoričara Ognjena Karanovića iz Centra za društvenu stabilnost nema sumnje da je ovo vest koja izaziva veliku zabrinutost kod naroda u Srbiji.

- Potrebno je da svi bezbednosni organi odmah ispitaju datu okolnost, pošto je lična bezbednost predsednika Republike Srbije od esencijalne važnosti za stabilnost naše zemlje. Ni slučajno, taj incident ne smeo da se posmatra olako. Sada je prioritet da kompletno naše društvo, a posebno nadležni državni organi zaštite život i bezbednost predsednika Vučića - ističe Karanović. 

Srđan Barac, autor Centra za društvenu stabilnost, ističe da je apsolutni imperativ da se otkriju uzroci incidenta.

- Dubinska i temeljna istraga se mora sprovesti da se utvrdi kako je moglo da dodje do ovakvog propusta. Da li je bilo sumnjivih okolnosti, da li je bilo nepažnje ili je bila prisutna zla namera - navodi Barac i nastavlja:

- Mi smo kao društvo još uvek ranjivi jer smo u bliskoj prošlosti imali ubistvo premijera. Svaki pokušaj smanjivanja značaja ovakvog incidenta će otkriti ko ima zle namere.

Bonus video