BLOKADERI IH CELU NOĆ ZASIPALI KAMENICAMA, A EVO ŠTA ONI DANAS RADE! Studenti koji žele da uče objavili novi snimak! (VIDEO)
IZVOR: Republika/J.B. - 15.03.2025 | 12:06
Nadaju se da će uskoro da se vrate na fakultete!
Jutro nakon napada na studente koji žele da uče u Pionirskom parku i demoliranja traktora koji ga okružuju, danas je mirno. Ipak, strahuje se da će blokaderi i danas nastaviti sa napadima na studente.
U međuvremenu, oni u kampu, u kome su već punih 9 dana, igraju šah i opuštaju se.
- Svakog dana naučimo neki novi potez. Naš potez danas je da ostanemo mirni i staloženi i da se što pre vratimo na svoje fakultete - napisali su.
Podsećamo, ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je tokom protekle noći došlo do više incidenata u blizini Pionirskog parka, gde su studenti boravili, te da je policija privela 13 osoba zbog remećenja javnog reda i mira. Kako je naveo, pojedinci su pokušali da zapale traktore parkirane oko parka, da ih odguraju na put, kao i da gađaju studente i pripadnike policije.
Prema proceni policije, sinoćnjem okupljanju u Beogradu prisustvovalo je oko 31.000 ljudi, među kojima su bili studenti i građani koji su ih podržavali. Iako su se mnogi razišli, nekoliko stotina osoba je tokom noći izazivalo incidente, ali je, kako je rekao Dačić, situacija pod kontrolom i nije došlo do ozbiljnijeg narušavanja javnog reda i mira.
Ministar je istakao da su policijske snage legitimisale i privodile one koji su izazivali incidente, dok su pojedinci koji su bili u alkoholisanom stanju zadržani u pritvoru. Takođe je naglasio da policija neće dozvoliti napade na institucije, građane ili policijske službenike, pozivajući sve učesnike protesta na odgovorno ponašanje.
BONUS VIDEO