Siniša Mali: Đilasu bolje idu lične nego državne finansije


IZVOR: Tanjug - 06.02.2019 | 19:39


Ministar finansija Siniša Mali kaže da Draganu Ðilasu mnogo bolje idu sopstvene finansije nego državne, čime je odgovorio na tvit u kojem je Ðilas kritikovao Malog da na osnovu falš podataka daje lažnu nadu za veće plate i penzije.

Foto: Tanjug/N. JOVANOVIĆ

Siniša Mali

- Kada je reč o njegovom džepu tada nema greške, ali kada se radi o suficitu u državnoj kasi, tad već Ðilas ne zna da računa - naveo je Mali odgovarajući na računicu koju je prethodno izneo Ðilas. 

Navodeći da se ministar hvali da je suficit u januaru tri puta veći od planiranih sedam milijardi i da iznosi "čak" 23 milijarde, Ðilas je napisao: 


- Mali ne kaže da je 2018. bio 22, 2017. - 19, a 2016. čak 33 milijarde dinara! Pa kako si ministre planirao da ove bude samo 7? Zašto na osnovu falš podataka daješ lažnu nadu za plate i penzije? - napisao je Ðilas na Tviteru.

Mali je primetio da Ðilas nije znao da se bavi ni finansijama Grada Beograda, koji je ostavio pred bankrotom i sa deficitom od preko 20 odsto, a kamoli finansijama države.

Naveo je i da mu je drago što je i Ðilas primetio da je u Srbiji već nekoliko godina za redom zabeležen suficit u budžetu, za razliku od perioda kada su "on i njegovi politički saborci bili na vlasti i kada su državu i grad Beograd ostavili pred bankrotom".

U odgovoru Mali kaže i da bi Ðilas trebalo da obrati pažnju na to da su prihodi u budžetu u januaru ove godine veći za čak 23 odsto u odnosu na isti mesec prošle godine, a ukupni prihodi, kako je naveo, ovog januara iznose čak 106,6 milijardi dinara, dok su u januaru 2018. bili 86,6 milijardi dinara, u januaru 2017. 86 milijardi, a u januaru 2016. 93,7 milijardi dinara.

Foto: Betaphoto

Dragan Đilas

- I pored toliko većih prihoda koje smo ostvarili, mi imamo tri puta veći suficit od planiranog - napomenuo je ministar i dodao da te brojke jasno pokazuju koliko su javne finansije naše zemlje sve bolje i stabilnije.

Dodao je da je to upravo osnova za dalji ekonomski rast, veće plate i penzije i bolji životni standard građana.

Primetio je još da se u onome što je Ðilas napisao nejasno da li se radi o neznanju ili o "prostom bezobrazluku", te mu je preporučio da bude objektivniji kada govori o ekonomskim rezultatima, koje je, zaključuje, teško osporiti.