ŽELIM DA MENJAM SRBIJU NA BOLJE: Premijerka otkrila zbog čega je pristupila SNS
IZVOR: Tanjug - 15.10.2019 | 21:56
Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je da je pristupila Srpskoj naprednoj stranci (SNS) zato što je, za razliku od većine stranaka čiji je cilj je da pobede na izborima, SNS-u cilj da menja Srbiju nabolje.
- To je velika razlika, zbog čega sam osećala da želim članstvom lično da podržim naprednjake. Funkcija u stranci mi nije potrebna - najveću podršku SNS-a sam dobila i pre nego što sam postala član, kada su mi ukazali najveću moguću čast i predložilime da postanem predsednica Vlade Srbije. Zahvalna sam (predsedniku Srbije i SNS-a)Aleksandru Vučiću što je verovao u mene i pozvao me da menjamo Srbiju zajedno, i SNS-u što me je podržao - rekla je Brnabićeva za sutrašnje "Večernje novosti".
Ona je dodala da bi volela da radi s mladim ljudima, koji će sutra imati odgovornost za to kako zemlja izgleda i istakla da je SNS je pokazao da je stranka koja brine o ljudima, a ne o popularnosti.
Prema njenim rečima, naprednjaci su, kada su dobili poverenje građana, preuzeli odgvoornost i sproveli teške mere koje su bile neophodne da se zemlja izvuče sa ivice ambisa.
- Te mere bi mnogi okarakterisali kao političko samoubistvo, zato ih drugi nisu sprovodili. SNS je jedina stranka koja, nakon pobede na izborima, nije mislila da je završila posao i da je vreme da uživa u povlasticama i privilegijama, već je pobedu na izborima tretirala kao početak marljivog rada - kaže premijerka.
O opozicijiNa pitanje zašto vlada menja izborna pravila kad ne veruje da će opozicione stranke odustati od bojkota, ona podseća da saradnja sa OEBS, odnosno ODIHR, traje od 2017. godine. O posredovanju Evropskog parlamenta u pregovorima sa opozicijom navodi da jedni traže da se Evropa umeša i posreduje, "zovu ih i žale se, a onda i njih bojkotuju", dok drugi napadaju vlast zato što se Evropa uključuje da pomogne i posreduje. |
O KiMNa pitanje da li bi u dijalog Beograda i Prištine trebalo da se uključe i Rusija i Kina, ona podseća da na dijalogu danas insistiraju zemlje koje su 2008. podržale jednostrano proglašenu nezavisnost, što pokazuje da je ta tema daleko od rešene, kako su to mnogi smatrali. |