Otkrivamo tajnu operaciju: NATO sprema paklenu akciju "Klin" u Srbiji, a cilj je užasavajući!
IZVOR: Ivana ŽIGIĆ - 12.12.2018 | 10:00
Operacija "Klin" može da počne. NATO će u sledećih pet godina uložiti 20 miliona evra kako bi promenio imidž u Srbiji i pokušao našu zemlju da usisa u Alijansu.
Ovo je, kako saznaje Srpski telegraf, dogovoreno na sastanku čelnika NATO pre nekoliko dana u Briselu.
Prema rečima našeg sagovornika, diplomate koji je prisustvovao samitu, akcija je klasifikovana kao najviši prioritet i biće sprovedena u osam koraka (pogledajte okvir).
- Ideja je da se na sve moguće načine preokrene sadašnja situacija i utaba staza za uvlačenje Srbije, a pre toga i BiH, u NATO. Na ovome posebno insistiraju Amerikanci jer to vide kao zabadanje noža u stomak Rusiji pošto bi praktično ceo Balkan bio NATO teritorija, što bi znatno otežalo geostrateški položaj Moskve, sa Putinom na čelu. Zbog toga je operacija i dobila naziv "Klin" - objašnjava izvor Srpskog telegrafa i dodaje da će ona biti vođena u najvećoj tajnosti i pod paravanom intenziviranja saradnje Alijanse i Srbije.
ULOGA AMBASADORA
Za realizaciju plana biće angažovano i nekoliko ambasadora zapadnih zemalja u Srbiji. U prilog tome govori i ono što je nedavno izjavio ambasador Norveške u Beogradu Arne Sanes Bjornstad, jedan od ključnih NATO ljudi u našoj zemlji:
- Želim da se u Srbiji na NATO gleda drugačije jer to nije samo vojni savez već skup vrednosti poput demokratije i ljudskih prava. Želeli bismo da promenimo javno mnjenje i mišljenje srpskog naroda o tome. Želimo da pomognemo tako što ćemo raditi i na stabilnosti i miru.
Foto: pixabay.com Na šta će potrošiti milione1. Prikrivene kampanje na društvenim mrežama |
Miroslav Parović iz Narodnog slobodarskog pokreta (NSP) upozorava da je plan NATO da po ubrzanom postupku čitav region Balkana stavi pod punu vojnu, političku i ekonomsku kontrolu.
- U tom pravcu Srbija je ključna tačka, jer lomljenjem Srbije u istom danu imaju i Republiku Srpsku, odnosno BiH. U te svrhe oni ne žale novca, ali se ne libe ni političkih ucena i sličnih metoda. Mi u NSP se zalažemo za političku i vojnu neutralnost Srbije i važni koraci u odbrani od NATO uticaja su izjednačavanje prava ruskih humanitarnih i vojnih misija sa NATO misijom u Srbiji, te zakonska i kasnije ustavna definicija Srbije kao vojno neutralne države - napominje Parović.
Stav građana Srbije o ulasku u Alijansu
|
PRAKTIČNI RAZLOZI
Politikolog Jelena Vukoičić ocenjuje ovakve NATO planove kao potpuno realne i logične.
- Sve je jasno, s obzirom na to da je Crna Gora ušla u NATO, Makedonija je pred vratima i praktično je zaokružen taj prostor vojno-političke dominacije SAD, dok su kao ostrva ostale još samo Srbija i Republika Srpska. BiH, naime, samo zbog RS još nije postala članica, inače bi odavno. U ovom trenutku nema sumnje da bi bili najzadovoljniji kada bi čitav naš region uveli u NATO - navodi Vukoičićeva i dodaje da bi to značilo definitivno potiskivanje Rusije sa ovih prostora.
Ona napominje i da za uvlačenje Srbije u NATO postoje i praktični razlozi, pošto članstvo podrazumeva i kupovinu oružja, kao i plaćanje.
- Znajući Amerikance i njihov način razmišljanja, uskoro će svakako krenuti kampanja koja će na suptilne ili manje suptilne načine imati za cilj da pridobije naše stanovništvo - zaključuje naša sagovornica.