BOLIVUD NA NIŠVILU


IZVOR: E. S. T. - 30.07.2018 | 15:35


U okviru Nišville džez teatarskog festivala biće izvedena i predstava "Bolivud" autorke Maje Pelević.

amp_images amp_images

Foto: Narodnopozorište.rs

"Bolivud" je slika svega što nas decenijama muči

Mjuzikl nacionalnog teatra iz Beograda govori o bolnim istinama poslednjih 30 godina koje proživljavamo kao dajdžest varijantu, kako je tranzicija uništila pozorište i kako smo tome doprineli.

-Kroz bajkovitu utopiju o dolasku Bolivuda u naše krajeve pokušali smo da ispričamo priču o svima nama i na šta smo sve spremni kada nam se nudi bolja budućnost. Dolazak Bolivuda tako postaje povod za priču o krahu industrije, ksenofobiji, divljoj privatizaciji, lažnim svetovima, a sve to kroz pesmu i igru pod sloganom: leba ako nemaju, dajte im kolače- objašnjava Pelevićeva.

Baš zbog inovativnog pristupa "Bolivud" je i izabran za glavni program ovog Bitefa, kao drugačiji oblik "političkog pozorišta" od onoga na koji je publika navikla. 

U predstavi igraju Miloš Ðorđević, Jelena Ðokić, Danijela Ugrenović, Suzana Lukić, Pavle Jerinić i Bojana Ðuračković.

Učestvuju i muzičari Nevena Pejčić, Aleksandar Solunac i Danilo Tirnanić.