KRUŽI JOŠ JEDNA INTERNET PREVARA! Stigla mu je poruka od banke i posle samo JEDNOG KLIKA ostao je bez 8.000 EVRA!

Autor:

Vesti

10.12.2024

14:31

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

U Srbiji, nažalost, nisu strani pokušaji internet prevara!

KRUŽI JOŠ JEDNA INTERNET PREVARA! Stigla mu je poruka od banke i posle samo JEDNOG KLIKA ostao je bez 8.000 EVRA!

Foto: Shutterstock

Muškarac iz Erfurta je prošli četvrtak izgubio 7.900 evra na prevari, saopštila je policija. Od 47-godišnjaka je zatraženo da pruži podatke o pristupu bankovnom računu putem navodne SMS poruke iz svoje banke, prenosi Fenix Magazin.

Od 47-godišnjaka je zatraženo da pruži podatke o pristupu bankovnom računu putem navodne SMS poruke iz svoje banke.

Čovek je to učinio, a sledeći dan ga je kontaktirao navodni zaposlenik banke. Prijavio mu je sumnjiva kretanja po računu i zatražio od čovjeka da poveća dnevni limit.

Naivni 47-godišnjak je i to napravio, a nešto kasnije otkrio je da mu je s računa skinuto 7.900 evra. Posle toga podneo je policiji prijavu zbog prevare.

Ni u Srbiji, nažalost, nisu strani pokušaji internet prevara!

Na jednoj društvenoj mreži pojavila pre samo nekog vremena pojavila se objava jednog Srbina koji je naišao na oglas za posao u inostranstvu, tačnije u jednoj austrijskoj kompaniji.

U oglasu se traži uplata od 25.000 dinara kao navodni trošak administracije.

Rok za uplatu, prema rečima korisnika, bio je do ponedeljka, a razlog je "predaja liste kandidata." Zabrinut, korisnik je upitao druge da li je ovakav zahtev standardna procedura za rad u inostranstvu ili očigledna prevara.

Jasno je da se radi o prevari, što je bilo naznačeno i u komentarima, jer naime, nijedna ozbiljna kompanija ili posrednička agencija neće tražiti uplatu unapred za administrativne troškove.

Kako se zaštititi?

Republika

Foto: Shutterstock

 

 

Proverite verodostojnost oglasa: Posetite zvanični sajt kompanije ili proverite oglas na proverenim platformama.

Nikada ne šaljite novac unapred: Legalni poslodavci i agencije za zapošljavanje nikada ne traže novac unapred.

Koristite zvanične kontakte: Kontaktirajte kompaniju direktno kako biste proverili da li oglas zaista dolazi od njih.

Prijavite sumnjive aktivnosti: Svaka prevara treba biti prijavljena nadležnim institucijama, poput policije ili organizacija za zaštitu potrošača.

Prevara sa oglasom za posao u Haribo kompaniji još jednom potvrđuje potrebu za dodatnom pažnjom prilikom pretrage poslova na internetu. Iako su online platforme korisne, korisnici moraju biti svesni rizika i koristiti dostupne alate kako bi proverili legitimnost ponuda. Na kraju, ključno je zapamtiti — ozbiljni poslodavci nikada ne traže novac unapred.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading