"DANIMA SE OSEĆAO NEPRIJATAN MIRIS, LJILJA JE UMRLA OD GLADI: Novi detalji o tužnoj sudbini majke i sina koji su preminuli u Mirijevu
Dežurni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu je obavio uviđaj, a tela su prebačena na Institut za sudsku medicinu radi obdukcije i toksikoloških analiza.
U beogradskom naselju Mirijevo, u Ulici Matice srpske, sinoć je otkrivena tragična smrt Ljiljane (85) i Duška Kneževića (61). Upravnik zgrade je alarmirao policiju zbog neprijatnog mirisa koji je dolazio iz njihovog stana, a komšije su izrazile šok i tugu zbog ovog događaja.
- Čekamo bilo kakve informacije o tome kako su umrli Ljilja i Duško, čuli smo da nije bilo tragova nasilja, što nam je svima laknulo, pogotovo što nam je svašta prolazilo kroz glavu kada smo saznali da su umrli, čak i to da je nesrećni Duško možda izvršio samoubistvo, nedajbože - kaže komšinica i dodaje da pretpostavlja da je on preminuo prvi, a za njim ubrzo i njegova majka, o kojoj je on brinuo godinama.
Komšinica je iznela pretpostavke o tome kako su se događaji odigrali. Prema njenim rečima, Ljiljana je bila nepokretna, a njen sin Duško je brinuo o njoj. Nakon smrti Ljiljanine sestre, koja se brinula o njima, situacija se promenila, te su oboje živeli povučeno. Komšinica je izrazila sumnju da je Duško preminuo prvi, a da je njegova majka za njim, verovatno od gladi i muke.
- U ovom stanu Kneževići žive godinama, tu su prvo bili i Ljiljini roditelji, pa je nakon njihove smrti, ostala Ljilja s rođenom sestrom i sinom da živi tu. Njena sestra se brinula o njima, održavala je stan i vodila računa o svemu. Nakon njene smrti verovatno niko nije mogao da brine o higijeni stana s obzirom na to da je Ljilja bila nepokretna, a i Duško se kretao pomoću štapa. Verovatno je Duško prvi preminuo, a onda za njim i njegova majka, koja je bila nepokretna, verovatno od gladi i muke, ko zna, žena nije mogla sama da brine o sebi - ispričala je prva komšinica Kneževića.
Ljiljana je godinama radila u fabrici čarapa, dok je Duško radio u jednoj firmi, koja je nakon propadanja, zatvorena. Nakon toga su oboje prodavali jaja na obližnjoj pijaci. Komšije su ih opisale kao vredne i druželjubive ljude, ističući da su se trudili da održe higijenu koliko su mogli, ali da je situacija postajala sve teža.
- Ljilja je bila divna žena, vredna, radna, druželjubiva, tako je i sina vaspitala. Duško nikada nije upoznao oca, niko od nas ovde i nije znao da taj čovek postoji. Ljilja je rodila dete i otad žive ovde. Znamo samo da je Ljilja radila u fabrici čarapa, posle je otišla u penziju i počela da prodaje jaja na pijaci, a posle propadanja firme u kojoj je radio Duško i on je s majkom išao na pijacu. Ima sigurno dvadesetak godina od toga - kaže sagovornica.
Stanari zgrade su izrazili šok i tugu zbog smrti komšija, ističući da su poslednjih godina živeli povučeno, te da su se retko viđali s njima. Komšinica je dodala da je stan bio u katastrofalnom stanju, a neprijatan miris je bio posledica nehigijene.
- Ranije sam svraćala da im odnesem kad nešto napravim slatko, popričamo kratko i to je to, međutim, poslednjih godina otkad je preminula Ljiljinina sestra, živeli su oboje potpuno povučeno. Mislim da su se najviše povukli zbog toga što nisu mogli da vode računa ni o sebi, a kamoli o stanu, unutra je bilo katastrofa, strava i užas - rekla je ova komšinica, nakon čega je dodala da se neprijatan miris osećao dugo vremena upravo zbog te nehigijene, međutim, kako ih niko od stanara nije dugo video, a miris koji je dopirao postajao je sve neprijatniji, posumnjali su na ono najgore.
Kneževići nisu imali bliže rodbine, osim Ljiljaninog brata, koji je živeo u Zemunu, ali se retko viđao s njima. Nakon ovih događaja, neizvesnost je prisutna u vezi sa sudbinom njihovog stana i imovine.
- Duška nismo sreli sigurno dve nedelje, a Ljilja stan nije napuštala, pa možda i 10 godina, zbog stanja u kom se nalazila. Uvek je nekako neprijatno mirisalo zbog toga što niko nije imao to da čisti i rasprema, ali kada je počelo sve više da se oseća, shvatili smo da se nešto desilo. Posle toga, imali smo šta i da vidimo. Ja sam povraćala od muke, samo mi je prolazilo kroz glavu da je onaj smrad koji je dopirao non-stop upravo zbog tela koja su očigledno već dugo tu. Tuga i velika greota - dodala je komšinica.
Dežurni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu obavio je uviđaj, a tela su prebačena na Institut za sudsku medicinu radi obdukcije i toksikoloških analiza. Nakon toga će se znati više informacija o tačnom uzroku smrti Kneževića.
- Ne znamo šta će biti s ovim stanom sada, tu nema više nikoga, a njih dvoje su imali samo jedno drugo, Ljilja je sina mnogo volela. Znam da je imala dve sestre i brata, one su obe umrle, a brat je stanovao s porodicom negde u Zemunu, pre su dolazili i obilazili ih ovde, međutim, godinama se o njima ništa ne zna, gubi im se svaki trag i ko zna šta je razlog što nisu dolazili i da li su uopšte više tu, da li uopšte znaju za ovo - ispričao je ovaj komšija koji je želeo da ostane anoniman.
(Kurir)
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)