HOLANDIJA JE U ČETVRTFINALU: GAKPO HEROJ! Rumuni ODLIČNO prošli protiv SJAJNIH "LALA"! (VIDEO)

02.07.2024

19:54

U meču osmine finala na EVRO2024 bio je 3:0 (1:0), a proslavio se i Malen.

Fudbaleri Holandije novi su četvrtfinalisti turnira najboljih evropskih reprezentacija. U meču osmine finala na EVRO2024 u Nemačkoj prikazali su moćnu igru na stadionu Alijanc Arena u Minhenu i apsolutno zasluženo savladali selekciju Rumunije - 3:0 (1:0).
Apsolutni heroj je Kodi Gakpo, strelac gola i asistent provog gola za Malena, koji je potom postavio konačan rezultat. Naše istočne komšije imale su puno sreće da ne prime još neki gol od raspoloženih Holanđana.

RUMUNIJA - HOLANDIJA 0:3 (0:1)

(Gakpo 20, Malen 83 i 90+3)

KRAJ!

90+3. minut: Malen! 3:0 je za Holandiju. Sjajan solo prodor!

90. minut - Utakmica je produžena na četiri minuta.

88. minut - Čini se da su i Rumuni predali, sve je ovde jasno, Holandija ide u četvrtfinale.

83. minut - Konačno je pao rumunski bedem! Strelac je Malen! Gakpu se piše asistencija.

78. minut - Nižu se ataci pred golom igrača u žutom. Žestoko se bore da ne prime gol, imaju i sreće.

68. minut - Ništa od prvog gola iz slobodnjaka na Evropskom prvenstvu! Sjajno je pokušao Depaj udarcem ispod život zida, ali tik pored stative.

63. minut - Gakpo postiže gol! Međutim, VAR se umešao. Poništen je!

62. minut - Sada ponovo preti Kodi Gakpo, strelac jedinog gola dosad. Raspoložen je golman Nica među stativama.

58. minut - Van Dajk pogađa stativu! Odlično je skočio posle kornera.

54. minut - Kolosalna šansa za "lale". Sporo je reagovao Depaj, što su iskoristili defanzivci Rumunije i sprečili pogodak.

50. minut - Holandija nastavlja gde je stala u uvodnih 45. minuta. Ovog puta u prilici je bio Rajnders. Tražili su i penal, ali ništa od toga.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Minhenu. Rumunija je imala sreće što raspoloženi rival nije postigao još golova. Može li komšijski tim da popravi utisak u nastavku?

TOK UTAKMICE

Kraj prvog poluvremena

45. minut - Prvi deo igre produžen je za tri minuta. Draguš je imao jednu polupriliku i prvi šut u okvir gola protivnik.

43. minut - Još jedna šansa za Holanđane, ali se Simons spetljao.

Depaj stalno preti

39. minut - Rumuni su baš saterani ispred svog gola. Depaj je konstantna pretnja po njihov gol.

30. minut - "Lale" su ubacile u brzinu više i stvorili još dve ozbiljne šanse!

24. minut - Ponovo prete igrači Rumunije! Stanču je uputio povratku Manu koji nije dobro zahvatio loptu.

20. minut - Gol, gol, gol! Holandija vodi, strelac je Kodi Gakpo. Fudbaler Liverpula je prošao po levoj strani šutirao iskosa sa ivice šesnaesterca i matirao golmana.

19. minut  - Treći korner za Holandiju, ali defanziva rivala je na visini zadatka.

Navijačica Rumunije

16. minut - Sjajna je atmosfera na stadionu Alijanc Arena.

13. minut - Komšije su definitivno konkretnije. Dvaput zaredom su ozbiljno pripretili. S druge strane, Depaj je imao jednu šansu, ali je potom sviran ofsajd.

5. minut - Rumuni su izašli visoko na zadnju liniju Holanđana i iznenadili ih. Pobednik ovog meča igraće sa boljim iz poslednjeg para osmine finala (21.00) između Austrije i Turske.

1. minut - Utakmica je počela.

OVO SU SASTAVI:

UVOD

Navijači Holandije preplavili su ulice.

Meč se igra na Alijanc Areni u Minhenu uz direktne prenose na kanalima RTS i TV Arenasport.

Selekcija Rumunije je u grupnoj fazi pobedila Ukrajinu sa 3:0, izgubila od Belgije rezultatom 2:0, dok je protiv nama takođe prijateljske Slovačke bilo nerešeno - 1:1. S druge strane, Holanđani su prošli dalje zahvaljujući trijumfu nad Poljskom u prvom kolu - 2:1, da bi potom remizirali s Francuskom (0:0) i izgubili od Austrije sa 3:2.

Detalj sa meča protiv Belgije

"Lale" su veliki favoriti protiv naših istočnih suseda. Kvota na njih je samo 1,50, dok je na braću Rumune čak osam. Nerešeno se plaća 4.40.

Nešto kasnije od 21 sat svoj meč za plasman u narednu rundu igraju Austrija i Turska.

Dobro veče, pratite lajv-blog meča Rumunija - Holandija u okviru osmine finala Evropskog prvenstva u fudbalu.