STARU KARABURMU OBASJALO SUNCE: "Romantičari" za pola sata deklasirali rivala - još dva koraka do ostvarenja cilja! (VIDEO)
Plavo-beli nastavljaju utabanom stazom koja vodi ka višem rangu.

Foto: OFK Beograd
Prethodnog vikenda ostvaren je, verovatno i ključni trijumf u ovosezonskom takmičenju. Nakon pobede u Gornjoj varoši (1:0), fudbaleri OFK Beograda u okviru 28. runde beogradske grupe srpskoligaškog karavana dočekali su surčinsko Jedinstvo u susretu u kojem se isključivo pobeda tražila.

Oko 500 ljubitelja fudbala, koliko se okupilo na tribinama Omladinskog stadiona, nije mogla da uživa u preterano zanimljivoj fudbalskoj predstavi u uvodnih 45 minuta meča. Drugo poluvreme bilo je daleko sadržajnije, obilovalo je i golovima i ono što je pristalicama plavo-bele boje i najvažnije, "romantičari" su upisali nova tri boda kojima su za još jedan korak bliži plasmanu u Prvu ligu Srbije.
Pitanje pobednika bilo je rešeno u uvodnim minutima nastavka susreta, kada su mrežu Novakovića u samo tri minuta zatresli Andrija Kaluđerović i Nenad Stanković. Rezultatski neizvesnost vratio je u 65. minutu Milan Subotić, ali su "tačku na i" stavili Filip Minić i Luka Mićić koji su novim dvominutnim blickrigom razrešili sve dileme, ukoliko ih je uopšte i bilo.
- Srpska liga Beograd, 28. kolo:
OFK Beograd (Beograd) - Jedinstvo (Surčin) 4:1 (0:0)
Stadion: Omladinski stadion
Gledalaca: 500
Sudija: Stefan Mikavica
Strelci: A. Kaluđerović 46`, N. Stanković 48`, F, Minić 79`, L. Mićić 80`; M. Subotić 65`
Žuti kartoni: N. Stanković, F. Halabrin (OFK Beograd); M. Dimitrijević, F. Novaković (Jedinstvo)
OFK Beograd (Beograd): A. Stanković, Marinković, Gojković, Plavšić, Stojanović (Mićić), Kasalica (Halabrin), Bajić (Todorović), N. Stanković (Mrkela), Đermanović, Minić, Kaluđerović (Kudrić).
Jedinstvo (Surčin): Novaković, Živković, Mićić (Živanović), Gavrilović, Maksimović, Mitrović, Sekulić (Rodić), Donevski, Subotić, Dimitrijević (Arsović), Vranešević.
Fudbaleri OFK Beograda i dalje drže čelnu poziciju Srpske lige Beograd sa 61 osvojenim bodom koliko ima i drupoplasirani Zemun, ali "romantičari" imaju bolji međusobni skor. potpuno je jasno da sa oba trijumfa u dva preostala prvenstvena kola, OFK Beograd postaje prvoligaš, a u navedenim susretima plavo-beli gostuju novobeogradskom Studentskom gradu koji vodi veliku borbu za opstanak u trećem rangu srpskog klupskog fudbala, dok u poslednjem kolu na Omladinski stadion stiže BSK iz Borče koji se takođe nalazi u nezavidnoj situaciji.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)