"TRAKTORISTI" UKOČILI "PARNI VALJAK"! Jovanović SPAŠAVAO crno-bele na Kraljevici, VAR poništio pobedu Partizana!

11.08.2024

22:02

Fudbaleri Partizana remizirali su protiv IMT u Zaječaru rezultatom 0:0 (0:0), u četvrtom kolu Superlige Srbije.

Crno-beli su na taj način izgubili oreol jedine ekipe sa maksimalnim učinkom u prvenstvu i bodovno se izjednačili sa večitim rivalom Crvene zvezde.

Izabranici Aleksandra Stanojevića su lose ušli u utakmicu, ne napravivši ozbiljniju priliku u uvodnih 45 minuta. Loše, zaista lose izdanje srpskog viceprvaka, koji nije uspeo da uputi udarac ka golmanu Beliću do odlaska na odmor.

S druge strane, “traktoristi” su zapretili preko Aleksandra Lutovca, kada je Jovanović odličnom odbranom ostao nesavladan.

IMT - PARTIZAN 0:0 (0:0)

STADION: Kraljevica u Zaječaru. SUDIJA: Marko Ivković. ŽUTI KARTONI: Konstatinov - Natho. CRVENI KARTON: Aleksandar Stanojević (trener Partizana).

IMT (4-2-3-1):  Belić, Bastaja (62. Glišić), Batis, Popović, Konstantinov, Krstić, Zulfić, Terzić (78. Radočaj), Kurt, Lutovac, Popović.

PARTIZAN (4-2-3-1): A. Jovanović, Đurđević (47. Lazarević), Marković, Mujakić, Antić (47. Jurčević), Ovusu, Zahid (62. Nikolić), Grimaldo (47. Zubairu), Natho, Trifunović, Đ.Jovanović (77. Severina).

U nastavku je viđena slična slika, bez agresije u igri crno-belih, kojima se uz ovakav pristup i izdadnje smeši ispadanje i u revanšu plej-ofa Lige Evrope, u Luganu.

Monotoniju je razbio Bibras Natho udarcem preko gola u 68. minutu, da bi 120 sekundi kasnije Aleksandar Jovanović odbranio još jedan zicer, ovog puta Krstiću.

Ipak, poptuna uzbuđenja usledila su u finišu meča, kada je Ksander Severina zatresao mrežu. Holanđanin je postigao gol, ali je Marko Ivković dobio instrukcije iz VAR sobe da pogleda snimak, posle kojeg je ustanovljeno da je neko od igrača Partizana zahvatio loptu rukom u istoj akciji pre postizanja pogotka, pa je arbitar poništio majstoriju Holanđanina, te je ostalo bez golova na Kraljevici.

TOK MEČA

DRUGO POLUVREME

Kraj utakmice: IMT - Partizan 0:0.

90. minut - Još osam minuta sudijske nadoknade.

Nema ipak gola, dosuđeno je igranje rukom, ali ne Severine, već izgleda Svetozara Markovića, u akciji koja je prethodila golu.

88. minut - Proveriće se ipak ova situacija u VAR sobi, zbog potencijalnog igranja rukom napadača crno-belih!

87. minut - GOOOOOOOOL!!! Severina je strelac, vodi Partizan!

86. minut - Jurčević je mogao da donese pobedu Partizanu, ali je Kostantinov poturio glavu i odbranio već viđeno vođstvo crno-belih! Kakva šansa za goste, najbolja u meču!

82. minnut - Prvi žuti na utakmici za Lazara Konstatinova, koji je vukao Severinu. Slobodan udarac izveo je Natho, pravo u ruke Belića.

78. minut - Kod IMT, Alen Stevanović je zamenio Luku Lukovića, a Vladimir Radočaj bivšeg partizanovca Nikolu Terzića.

75. minut - Stanojević poseže za poslednjim adutom: Đorđe Jovanović ustupa mesto Ksanderu Severini.

71. minut - Ponovo Jovanović spašava Partizan, odbranio je novi zicer ovog puta kapitenu IMT Krstiću!

68. minut - Šut Natha preko gola! Najbolja prilika za Partizan na utakmici, ostala je neiskorišćena, Izraelac je tukao daleko iznad prečke!

62. minut - Zahid je završio utakmicu, na terenu je Nemanja Nikolić. Kod IMT izašao je Bastaja, ušao Glišić.

59. minut - Nova prilika za Lutovca, druga na meču za bivšeg igrača crno-belih, ponovo je mogao da se proslavi, odbranili su se Beograđani.

57. minut - Šansa za Partizan! Natho je centrirao, a Zubairu glavom poslao loptu tik iznad prečke!

49. minut - Navijači Partizana su zasuli golmana IMT sa 15, 20 patika... Čudna scena na Kraljevici dovela je do prekida meča, prekid je trajao dva, tri minuta, pa je nastavljen.

47. minut - Trostruku promenu napravio je Stanojević, na terenu su Lazarević, Jurčević i Zubairu umesto Đurđevića, Antića i Grimalda, tim redosledom.

46. minut - Prva šansa za Partizan, Zahid je šutirao pored gola, uz blok lopta je otišla u korner.

Počelo je drugo poluvreme.

PRVO POLUVREME

45. minut - Završeno je prvo poluvreme, nema golova u meču IMT-Partizan na Kraljevici.

39. minut - Sam finiš poluvremena, nema uzbuđenja posle šanse za "traktoriste".

31. minut - Velika prilika za IMT! Bivši igrač Partizana Aleksandar Lutovac pobegao je Markoviću i izašao pred svog imenjaka Jovanovića, koji ga je pročitao i sjajnom intervencijom odbranio već viđen pogodak! Izvukli su se crno-beli!

19. minut - Mogao je Đorđe Jovanović da se proslavi, međutim, jako loše je zahvatio loptu, Belić je to pokupio.

16. minut - Ništa od šanse iz prvog kornera za Partizan, koji je izveo Natho, odbrana "domaćina" je rutinski očistila opasnost. Sada je Trifunović centrirao, a Popović izbacio loptu.

14. minut - Sada je Marko Ivković kompenzovao situaciju, pa je i Sveta Marković prošao bez kartona, iako ga je bez dileme zaslužio.

12. minut - Konstantinov je na sredini terena grubo zaustavio Natha, ali mu je Ivković progledao kroz prste i oprostio žuti karton, koji je lagano mogao da dobije fudbaler IMT.

6. minut - Nema uzbuđenja na startu utakmice, bez prilika na obe strane.

1. minut - Počeo je susret IMT - Partizan!

Minuom ćutanja odata je počast bivšem sudiji Zoranu Petroviću

Pre početka utakmice minut ćutanja, u znak sećanja na nedavno preminulog bivšeg proslavljenog sudiju Zorana Petrovića!

PRE UTAKMICE

Fudbaleri Partizana u četvrtom kolu Superlige Srbije gostuju IMT, ali ne na stadionu Voždovca gde su "traktoristi" u prošloj sezoni dočekivali rivale, već na novoizgrađenoj "Kraljevici" u Zaječaru.

Crno-beli su potpuno podbacili na evropskoj sceni, gde su najpre deklasirani od Dinama iz Kijeva u dvomeču sa ukupnih 2:9, da bi potom u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu Evrope ponovo izgubili pred grobarima, ali ovog puta od švajcarskog Lugana rezultatom 0:1.

Budući da su u ovom trenutku bliži Ligi konferencije, nego drugom po jačini UEFA takmičenju, izabranici Aleksandra Stanojevića su daleko fokusiraniji na superligašku trku, gde su na startu prvenstva odlično krenuli.

Aleksandar Stanojević

"Parni valjak" je u prethodna tri meča upisao isti broj pobeda i sa devet bodova jedini imaju maksimalan učinak, pa ukoliko slave i protiv Novobeograđana, ostaće jedina ekipa sa svim trijumfima u novoj sezoni.

Partizan ni u ovom meču nije uvrstio Mateusa Saldanju u protokol, što samo podgreva njegov skoriji odlazak iz Humske ovog leta.

Sva dešavanja sa utakmice IMT-Partizan možete da pratite u lajv blogu "Republike".