Pakao Arene progutao Fenerbahče: Zvezda razbila Žocove momke za prvu pobedu u Evroligi!

10.10.2019

16:40 >> 19:09

Velika pobeda Crvene zvezde! Izabranici Milana Tomića su savladali Fenerbahče 68:56 u drugom kolu Evrolige pred nešto više od 16.000 gledalaca u beogradskoj "Štark areni!"

Prva pobeda Crvene zvezde ove sezone u Evroligi!

Zvezda je upisala prvu pobedu u novoj evroligaškoj sezoni, dok je turski tim pretrpeo drugi poraz.

Ovo je ujedno bila treća pobeda koju su crveno-beli naneli turskom gigantu u skorijoj istoriji, a navijači šampiona Srbije pre svega mogu da budu zahvalni granitnoj odbrani svojih miljenika.

Vođeni dobrom energijom kapitena Branka Lazića, a onda i velikim požrtvovanjem Džejmsa Gista i Derika Brauna u reketu, Zvezda je Fenerbahče do poluvremena svela na samo 30, odnosno na tek 43 poena do ulaska u poslednju četvrtinu.

Dobrom timskom egzekucijom Zvezda je gotovo bez greške odradila sve defanzivne zadatke čime je nadigrala protivnika u gotovo svim statističkim aspektima, a pre svega u fazi skoka, gde su Braun, Gist i Faje bili glavnokomandujući. Dok je odbrambeno iscrtavala konture za nastavak sezone, Zvezda se na drugoj polovini terena još traži i to se osećalo u prelomnim fazama utakmice.

Neće vam se Fenerbahče nuditi na tacni svaki dan, a branilac duple krune (pre)dugo to nije znao da iskoristi. Dok su se promašaji gostiju ređali, tako su Zvezdini košarkaši, ponajviše Beron, Lorenzo i Dženkins, odbijali da preuzmu glavnu ulogu i prevedu susret do trijumfalnog kraja! Kako je nervoza rasla, tako su se gosti vraćali u život.

Alej-up akcija De Koloa i Veselog, onda i trojka Diksona doveli su Fenerbahče na samo dva poena zaostatka (53:51), na pet minuta do kraja. Zvezda je u tim momentima bila na samo dva ubačena poena, što je na momenat uteralo strah u kosti skoro ispunjenoj Areni, ali je ubrzo stigao spas!

Prvo u liku Moa Fajea, čija je trojka i definitivno slomila goste, onda i krađe Ognjena Dobrića pravo iz Diksonovih ruku i zakucavanja zbog kojeg su tribine eksplodirale! Bio je to ujedno i momenat posle kojeg nije bilo povratka za Željkovu ranjenu imperiju!

Odličnu rolu na kraju je imao Lorenzo Braun sa 13 poena i šest asistencija. Džejms Gist je imao 11 poena i osam skokova, dok je Derik Braun ubeležio sedam poena i osam uhvaćenih lopti. Stratos Perperoglu je iz drugog plana dao 11 poena, dok je Mo Faje imao osam poena i sedam skokova.

Sa druge strane Bobi Dikson je na kraju skupio 13 poena, Kostas Slukas je bio sledeći sa šest poena, dok su ostali debelo podbacili! Prvu utakmicu posle višemesečne pauze odigrao je Jan Veseli, ali se kod Letećeg Čeha video izostanak takmičarske forme i da će mu biti potrebno vreme da uđe u pravi ritam.

Điđi Datome i Derik Vililjams su kao dva bitne kajle ostali bez poena, Kalinić je ostao na tri poena, dok je Vladimir Štimac pogodio samo jedan šut i to s penala.

IV ČETVRTINA:

CRVENA ZVEZDA - FENERBAHČE 68:56

10.minut - Poslednja tri napada domaćina završila su se poenima. Za dva su pogodili Perperoglu i Gist, dok je za tri poena bio precizan Lorecno Braun

9.minut- Crveno-beli na plus 10! Perperoglu za dva!!!

8.minut- Nema poena za Fenerbahče, nemaju rešenje gosti

7.minut - Dva za domaćina!

6.minut- Rampa Lorenca Brauna! Promašio je trojku Perperoglu

5.minut- Prekida seriju Fenera trojkom Mo Faje! Krade loptu Dobrić i zakucava za +7!!!

4.minut - Lepa kombinacija De Koloa i Veselog i poeni za centra. Problemi za Zvzedu, trojka Diksona

3.minut - Bez pogodaka na obe strane

2.minut- Prvi poeni u poslednjoj četvrtini - Trojka Nanda De Koloa. Precizan Faje oba puta sa linije penala,a u narednom napadu koraci Duverioglua

1.minut - Bez poena na startu poslednje četvrtine

III ČETVRTINA

CRVENA ZVEZDA - FENERBAHČE 51:43

10.minut - Polovičan sa penala Odžo, na drugoj strani pogađa za dva Dikson.. Odžo sada precizan 2/2 sa penala.. Poslednji napad u ovoj četvrtini nije iskorisio Fenerbahče

9.minut- Slukas smanjuje dvojkom sa distance. Sa druge strane, Perperoglu oba bacanja promašuje

16.870 navijača u Areni

8.minut - Duverioglu 2/2 sa linije penala, isto tako siguran i Majkl Odžo

7.minut - Zvezda i dalje odlična u napadima, Fener bez rešenja. Na drugoj strani napad nije iskoristio Lorenco Braun

6.minut - Trojka Stratosa Perperoglua!

5.minut - Bili Beron precizan za dva sa distance. Tehnička za De Koloa!

4.minut- Nando De Kolo sada prekida seriju domaćina

3.minut - Bez poena na obe strane

2.minut - Prekida seriju gostiju, Lorenco Braun šutem za dva poena. Potom je bio polovičan sa linije penala

1.minut - Prvi poeni u trećoj četvrtini za Fenerbahče, precizan oba puta sa linije penala Slukas. Loš napad domaćina i promašaj Branka Lazić. Sve je to kaznio Fener šutem za dva poena

II ČETVRTINA

CRVENA ZVEZDA - FENERBAHČE 35:30

10.minut - Fenomelno prvo poluvreme domaćina, na kraju +5! Ostaje žal jer poslednji napad nije iskorišćen

9.minut - Šta je sada pogodio Gist za dva! Kakva magija Lorenca Brauna, 2+1!

8.minut - Nema poena na obe strane, a zatim De Kolo pogađa za tri poena, serija gostiju

7.minut - Zvezda ponovo dolazi do koša preko dva poena. De Kolo siguran sa linije penala oba puta

6.minut-Mo Faje za tri poena, tajm aut Željka Obradovića! Bio je Fener u problemu, ali Faje pravi faul nad Veselim. Promašio je Veseli oba bacanja, ali je De Kolo ipak uspeo da ubaci loptu u koš posle skoka

5.minut - Vratio je Slukas trojku, a potom napade ne koriste obe ekipe. Davidovac pogađa za dva

4.minut - Nema poena za Fenerbahče, greši Kalinić i sve to kažnjava Davidovac trojkom

3.minut - Ubrzala je Zvezda igru, a Derik Braun pogađa za dva i prednost domaćina

2.minut - Ponovo vodi turski velikan, precizan šut za dva poena. Crveno-beli ne koriste napad, a potom Dikson maši trojku

1.minut - Ne koristi Fenerbahče prvi napad u drugoj četvrtini. Na drugoj strani fauliran je Odžo od strane Štimca, a Perperoglu pogađa za dva u zadnjoj sekundi

I ČETVRTINA

CRVENA ZVEZDA - FENERBAHČE 15:16

10.minut - Iskupio se De Kolo pogođenom trojkom, Zvezda ne koristi svoj poslednji napad u prvoj četvrtini. Fenerbahče prvi kvartal utakmice takođe završava bez poena

9.minut - Brz, ali bez ideje napad Zvezde i na kraju faul Derika Brauna.  Posle Veselog maši i De Kolo, a u naredom napadu ne pogađa za dva i Perperoglu

8.minut - Ponovo nije pogodio Veseli, a Dženkins maši za dva, ipak u skoku je bio najbolji Derik Braun i šalje loptu u koš iz odbojke

7.minut - Derik Braun pogađa za dva iz teške pozicije, zatim na drugoj strani, Dženkins blokira Kalinića! Fauliran je Lorenco Braun, ali samo 1/2 sa linije penala. Ponovo trojka Diksona...

6.minut- Posle tajm auta, Veseli ne pogađa za dva poena. Gist gubi loptu, a Dikson pogađa ipak za tri

Nando de Kolo i Bili Beron

5.minut - Fantastični Džejms Gist, ponovo na pravom mestu i ponovo za dva poena lagano. Fenerbahče se budi i De Kolo pogađa za dva

4.minut - Dobra kombinacija Kalinića i De Koloa, ali bez poena za Francuza. Izuzeten napad dvojice Brauna, precizan za dva Lorenco, plejmejker prvaka Srbije

3.minut- Ne koristi napad domaćin, isteklo je vreme, ista situacija i kod gostiju

2.minut - Nando De Kolo za dva poena, ali vraća odmah Džejms Gist...  Kalinićeva trojka za izjednačenje

1.minut - Prvi napad na utakmici i odmah trojka Branka Lazića! Sa druge strane, nije uspeo da pogodi Kostas Slukas

UTAKMICA JE POČELA!

18.55 - "Delije" pevale za Kosovo i Metohiju, a potom vređale Nikolu Kalinića

RepublikaFoto: republika.rs

18.40 - Mnogo poznatih lica u dresu Fenerbahčea na parketu "Štark arene"... Nikola Kalinić i Vladimir Štimac, ljubimci "Delija", a sa druge strane bivši igrači Partizana, Jan Veseli i Leo Vesterman. Takođe član turskog velikana je i Žofri Lovernj, ali je povređen

18.30 - Za večerašnju utakmicu delegirani su Luiđi Lamonika, Pjotr Pastusiak i Rain Perandi. Zanimljivo da je legendarni italijanski arbitar do sada srpskim klubovima sudio 13 puta u Evroligi i zabeležene su sve pobede

18.20 - Crvena zvezda i Fenerbahče su se do sada sastali deset puta. Crveno-beli imaju samo jedan trijumf uz devet poraza

18.15 - Trener šampiona Srbije i regiona, Milan Tomić istakao je jednu važnu stvar pred susret sa turskim klubom. O čemu se radi, pročitajte OVDE