ČOVIĆ POTVRDIO: ABA ligi 15 miliona evra za TV prava!
Predsednik regionalne ABA lige Nebojša Čović izjavio je da je potpisan ugovor sa firmom "Myd", po kom će regionalno takmičenje za osam godina dobiti 15 miliona evra na ime TV prava.

- Ugovorom na osam sezona, kroz koji smo obezbedili TV i marketinška prava, predviđa se 15 miliona evra, plus će biti dodatni prihod za sve što se ostvari od prevazilaženja određenih kvota - rekao je Čović, koji je predsednik KK Crvena zvezda.
On je u Baru rekao da su na ovaj način obezbeđena sredstva za normalno funkcionisanje.
- Naši kalendari su usaglašeni sa Fibinim prozorima i ostalo je na klubovima da li će u zavisnosti od evropskih takmičenja davati saglasnost za nastup igrača u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo - rekao je Čović.
Jadranska liga od ove sezone broji 12 klubova, umesto dosadašnjih 14. Od ove sezone se pored troškova za smeštaj, za sudije i službena lica, pokrivaju i troškovi prevoza za klubove prve lige, koji će dobijati 1,3 evra po pređenom kilometru.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)