REAL DOBIO DERBI PROTIV OLIMPIJE MILANO! Kampaco SJAJAN, Ljulj IZDOMINIRAO!

19.10.2023

23:03

Košarkaši Reala pobedili su u 4. kolu Evrolige ekipu Olimpije Milana u Madridu rezultatom 80:65.

Tako je branilac evroligaške titule nastavio s fantastičnim rezultatima i serijom pobeda, pa je posle Baskonije, Efesa i Žalgirisa, uzeo meru i "manekenima" iz Milana.

Najefikasniji u sastavu Reala bili su Serhio Ljulj sa 19, Fakundo Kampaco sa 12, Gabrijel Dek i Valter Tavares sa po osam poena. Kod Olimpije Milana, Ševon Šilds je postigao 16, Nikola Mirotić 13, Kevin Pangos devet poena.

Izabranici Etorea Mesine bolje su ušli u utakmicu i uvodnu četvrtinu dobili rezultatom 25:19, ali je Real Madrid do poluvremena uspeo da izjednači, pa se na veliki odmor otišlo bez pobednika (42:42).

Tokom trećeg kvartala, Madriđani su pojačali stepen agresivnosti u odbrani, ubrzali su ritam, vodili 67:61 pred poslednju deonicu, Olimpija Milano nije odustajala, međutim…

Real je nastavio da kontroliše dešavanja na parketu, nizali su se laki poeni iz tranzicije, pod košem iz otvorenih pozicija. Madriđani su pobegli na 77:61, a potom rutinski priveli posao kraju.

U narednoj rundi, Real igra protiv Barselone na svom parketu, dok će Olimpija Milano gostovati ekipi Albe.

Podsetimo, Milanezi su do sada slavili protiv Olimpijakosa, a poraženi od Fenerbahče, dok je meč sa Makabijem odložen.