OSTALI SMO USKRAĆENI ZA SRPSKI DERBI U NBA: Micić se nije proslavio protiv Atlante

26.10.2024

08:19

Hoksi slavili nad Šarlotom

Košarkaši Atlante Hoks su upisali još jednu pobedu na domaćem terenu, ovoga puta nad ekipom Šarlot Hornetsa rezultatom 125:120. Iako je bilo očekivano da će se u ovom meču susresti dva srpska reprezentativca, nedavna povreda Bogdana Bogdanovića onemogućila je taj duel. Sa druge strane, Vasilije Micić nije uspeo da iskoristi svoje minute na terenu na najbolji način, ubacivši samo dva poena za devetnaest minuta, uz samo jedan uspešan šut iz šest pokušaja. Ipak, plejmejker je uspeo da popravi utisak sa šest skokova, iako je zabeležio samo jednu asistenciju uz izgubljenu loptu.

Vasa Micić sa trenerom

Tokom meča, gosti nijednom nisu uspeli da preuzmu vođstvo, iako su u poslednjoj četvrtini izjednačili rezultat. Ipak, nisu imali dovoljno snage za preokret. Trej Jang je briljirao sa 38 poena, 10 asistencija i 8 skokova, dok je Diandre Hanter dodao 24 poena i 7 skokova. U ekipi Šarlota, Lamelo Bol je bio impresivan sa 34 poena, dok je Majls Bridžis dodao 27.

U drugoj utakmici nama značajnoj koju smo pratili tokom noći, Toronto Reptorsi su ostvarili pobedu nad ekipom Filadelfija Seventisiksers rezultatom 115:107. Skoti Barns je bio sjajan sa 27 poena, pet skokova i četiri asistencije, dok je Keli Ubre Džunior dodao 28 poena. Ipak, ova sjajna igra nije poremetila planove srpskog trenera na klupi Toronta - Darka Rajakovića.