PARTIZAN BAŠ NE VOLI CRVENO-BELO: Olimpijakos pao u grotlu Arene za drugu u nizu

Autor:

Sport

28.11.2024

23:31

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Košarkaši Partizana pobedili su Olimpijakos sa 78:70 (16:25, 22:11, 12:21, 26:13) u 12. kolu Evrolige pred domaćom publikom

PARTIZAN BAŠ NE VOLI CRVENO-BELO: Olimpijakos pao u grotlu Arene za drugu u nizu

Foto: Starsport

Konačno - Partizan je dobio neizvesnu završnicu! Ovakva pobeda je nedostajala crno-belima!

Ipak, nije bilo lako na početku protiv jednog od glavnih kandidata za sam vrh Evrolige. Užasno je ušao domaći sastav u meč. Dozvolio je igračima Olimpijakosa da se potpuno razigraju u uvodnim minutima, a oni su to iskoristili bukvalno bez greške pogodivši svih pet ispaljenih trojki na startu. Vildoza, Vokap, a pre svih Furnije, "rešetali" su sa svih strana koš Partizana, pa je na semaforu vrlo brzo stajalo katastrofalnih 9:23.

Međutim, tada je "parni valjak" konačno pronašao ritam, a sve je počelo trojkom Vanje Marinkovića za kraj prve četvrtine. Koliko su bolje odigrali drugu deonicu puleni Željka Obradovića dovoljno govori činjenica da su je dobili sa 22:11. Krenuo je Partizan da "topi" prednost Pirejaca na startu iste, ali tek kada je na teren ušao Balša Koprivica počela je potpuna "ludnica".

Srećna Republika

Konačno mu je Obradović ukazao poverenje, a njemu ne treba mnogo da uzvrati. Sjajnu energiju na terenu preneo je i na saigrače, pa je Partizan krenuo da igra strašnu timsku odbranu ne dozvolivši gotovo niti jedan otvoren šut gostima. Balša je dva puta zakucao i dizao celu Arenu na noge, a onda je to učinio i treći put za prvo vođstvo domaćih na pola minuta do kraja poluvremena - 38:36. Ipak, nije treća deonica, baš kao i mnogo puta ove sezone, bila na nivou. Ruku na srce, tome je kumovao i nedostatak sreće. 

Čak četiri puta su igrači Olimpijakosa pogađali za dva uz faul, a dominirao je u tim momentima Alek Piters koji je dva puta uspešno realizovao 2+1. Međutim, kada neće onda neće. Milutinov je, u trenucima kada je Partizan imao momentum, uhvatio promašaj svog saigrača i iz nemoguće pozicije pogodio dvojku, što možete videti na snimku iznad. Držao je Koprivica i dalje crno-bele na bezbednom minusu, ali kada je morao da izađe zbog četvrtog faula, Olimpijakos se razigrao i pred poslednji kvartal imao 57:50.

Republika

Foto: Starsport

Vilijams-Gos protiv Bonge

Po ko zna koji put ove sezone, Partizan se u četvrtoj deonici vratio i opet priredio grobarima završnicu za infarkt. Trojkama Dejvisa i Karlika crno-beli su poveli sredinom tog perioda, a atmosfera u Areni je dovedena do usijanja. Dejvis je potpuno dominirao u tim momentima sa fenomenalnom rolom koja je odlučila pobednika! Marinković je pogodio trojku za +7 i, iako je Olimpijakos imao pregršt otvorenih šuteva u završnici, tada su Pirejci sve ispromašivali i više nije bilo vremena za povratak u meč.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

BONUS VIDEO

Komentari (0)