SRPKINJE OSTALE BEZ FINALA: Za bronzu protiv Amerike!

29.09.2021

09:25

Mlada ženska odbojkaška selekcija Srbije nije uspela da se plasira u finale Svetskog prvenstva za igračice do 18 godina, koje se održava u Meksiku.

Srbija u borbi za bronzu

Izabranice Jova Cakovića u polufinalu su poražene od reprezentacije Rusije sa 3:0 (25:13, 25:8, 25:21).

Srbija je bolje ušla u prvi set i povela sa 4:2, ali je Rusija brzo došla do izjednačenja, a zatim i do vođstva, koje nije ispuštala do kraja prvog perioda.

Vodile su Ruskinje sa 9:5 i 13:8, pa sa 19:10, da bi set rešile u svoju korist 25:13.

Rusija je nastavila u istom ritmu i u drugom setu. Boljom igrom u odbrani, ali i u napadu, dozvolila je Srbiji da osvoji svega 8 poena u ovom setu i duplirala je svoju prednost – 25:8.

Srpkinje se ipak nisu predavale, iako su bile u velikom rezultatskom zaostatku.

Povele su sa 5:3, međutim Rusija je odgovorila sa šest vezanih poena.

Uspela je Srbija da stigne ovu prednost Rusije i u nastavku se igralo poen za poen. Ipak, Rusija je u završnici bila konkretnija i izašla je kao pobednik – 25:21.

Neše devojke će se u meču za bronzanu medalju boritit protiv reprezentacija Sjedinjenih Amričkih Država u četvrtak u ponoć po srednjeevropskom vremenu.