KOVAČEVIĆ ZAVRŠIO TAKMIČENJE! Zauzeo je 10. mesto, ali imao je veliki problem - Evo šta je bila njegova najveća prepreka na turniru Svetskog kupa!

15.10.2024

11:37

Nastup nije bio zadovoljavajuć.

Reprezentativac Srbije u streljaštvuLazar Kovačević završio je takmičenje na finalnom turniru Svetskog kupa u Nju Delhiju osvojivši deseto mesto u disciplini vazdušna puška. Iako se nije uspeo plasirati u finale, Kovačević je ostvario rezultat od 625,9 krugova u kvalifikacijama, dok su ga od osmog mesta i plasmana u finale delila 3,3 kruga.

Kovačević je imao izazovnu nedelju pred takmičenje, budući da mu je nova vazdušna puška stigla tek pre nedelju dana. Ovo oružje je zamenio nakon Olimpijskih igara, gde je imao poteškoća sa prethodnom puškom. Iako su završni treninzi bili obećavajući, na samom takmičenju se pokazalo da nije imao dovoljno vremena da se prilagodi na novo oružje.

Očigledno mu nova puška nije legla: Lazar Kovačević

Lazarov trener, Stevan Pletikosić, izrazio je razumevanje za situaciju istakavši da je sport takav da se i neuspesi dešavaju te da je važno fokusirati se na buduća takmičenja. Pletikosić je takođe najavio naredno takmičenje u sredu, gde će se takmičiti Milutin Stefanović malokalibarskom puškom, te je pozvao na podršku za njega.

- Svakako da Lazarov nastup nije baš zadovoljavajući. Međutim, treba imati u vidu da mu je tek pre nedelju dana stigla nova vazdušna puška. Oružje je zamenio posle OI, na kojima je imao problema sa vazdušnom puškom. Na završnim treninzima pred turnir u Nju Delhiju je dobro gađao, ali na takmičenju se pokazalo da ipak nije imao dovoljno vremena da se prilagodi na novo oružje. Sve je to sport, idemo dalje. U sredu se Milutin Stefanović takmiči malokalibarskom puškom, navijamo za njega - rekao je Kovačevićev trener, Stevan Pletikosić.

Zlatnu medalju u disciplini vazdušna puška osvojio je Kinez Lihao Šeng sa 251,4 kruga, dok je drugo mesto pripalo Mađaru Ištvanu Peniju sa 251,3 kruga. Bronzanu medalju osvojio je Čeh Jirži Privratski sa rezultatom od 229,8 krugova.

Kovačevićev nastup na finalnom turniru Svetskog kupa možda nije bio onakav kakav je očekivao, ali njegova upornost i posvećenost sportu su neosporno vredne pažnje. S obzirom na izazove sa kojima se suočio, nadamo se da će u budućim takmičenjima postići još bolje rezultate.