OSNOVCI ŽRTVE TIKTOK IZAZOVA "KRVAVI NOVAC": Igraju se dok NE PUSTE KRV, osmoro zadobilo povrede šake!
Ovaj izazov bio je popularan i među tinejdžerima u srevetu.
Osmoro maturanata osnovne škole u Republici Srpskoj zadobilo je povrede šake zbog TikTok izazova pod nazivom "krvavi novac".
Naime, oni su stiskali kovanice među prstima da bi videli ko može duže da izdrži.
- Učenici su, u skladu sa postupcima, upućeni na savetodavni rad sa pedagogom, odnosno sa disciplinskom odgovornošću koji takav prekršaj nosi, ali cilj nije samo kazna za te učenike već da shvate šta je za njih ispravno, a šta pogrešno – izjavio je danas direktor Osnovne škole “Desanka Maksimović” iz Stanara Aleksandar Ristić, prenosi Srna.
Izazov uspešan kad poteče krv?
Izazov koji se pojavio na TikToku podrazumeva da deca stiskaju iz sve snage metalni novac dok im ne poteče krv. Ova opasna "igra" sve je popularnija među tinejdžerima u regionu.
A kako izgleda i koliko je mučan, svedoči i jedan od ranijih od snimaka sa društvenih mreža, a na njemu grupa mladih iz Nemačke iz sve snage između prstiju šaka nabijaju metalne novčiće i to toliko jako stvaraju sebi rane na rukama iz kojih kaplje krv, prenosi Srpskainfo.
Sajber nasilje sve učestalije!
Ristić upozorava da se fizičko nasilje preselilo na internet i društvene mreže, takozvano sajber nasilje i da je multisektorski tim ove škole sproveo istraživanje i utvrdio da je 76 odsto učenika u predmetnoj nastavi koji imaju društvenu mrežu TikTok učestvovalo u jednom od izazova.
Kada je reč o preventivnim aktivnostima, on je ukazao na različita predavanja organizovana u saradnji sa Centrom za socijalni rad i MUP Republike Srpske, kao i osnivanje školske televizije koja promoviše istinske vrednosti, učenička postignuća i zdrave navike.
Ristić je upozorio da je istraživanje ukazalo i da više od 90 odsto učenika koristi platformu Jutjub koja nije namenjena deci.
Ministar prosvete i kulture Republike Srpske Željka Stojičić poručila je da je bezbednost i prevencija nasilja u školama potreba s obzirom na sve prisutniju pojavu vršnjačkog nasilja na koje treba pronaći adekvatan i stručan odgovor.
Stojičićeva je navela da resorno ministarstvo već ima potpisane protokole prema kojima se postupa kada se desi slučaj vršnjačkog nasilja.
– Kada je reč o prevenciji, oslanjamo se na struku, prije svega na onu koja deluje u školama i na Republički pedagoški zavod i Inspektorat – izjavila je Stojičićeva novinarima u Tesliću gde je prisustvovala zatvaranju 14. Škole pedagoga i direktora osnovnih škola i predškolskih ustanova.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)