TRČAO 400 METARA NASIPOM, KROZ RASTINJE I ŠIBLJE! Hrabri Aleksandar skočio u LEDENU Taru i spasio mladića SIGURNE SMRTI!

Autor:

Svet

20.09.2024

12:33

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Mladić kome je spasio život je u stabilnom stanju, van životne opasnosti

TRČAO 400 METARA NASIPOM, KROZ RASTINJE I ŠIBLJE! Hrabri Aleksandar skočio u LEDENU Taru i spasio mladića SIGURNE SMRTI!

Foto: Rafting centar Trio Lux Resort

Prava drama odigrala se na severu Crne Gore kada je jednog mladića iz reke Tare u poslednjem trenutku spasio hrabri Mojkovčanin Aleksandar Mišnić.

Skočio je u hladnu reku i, ne mareći za svoj život, zaplivao do mladića koji je već polako počeo da se gubi u virovima.

- Prvo je trčao nasipom oko 400 metara, a onda prošao kroz rastinje i šiblje i uskočio u vodu i uspeo da dopliva do njega i izvuče ga na sigurno - kaže za RINU izvor upoznat sa slučajem.

Nakon Aleksandrovog hrabrog podviga, kada je momka izvukao na sigurno, na magistrali ih je već čekala ekipa Hitne pomoći.

Mladić kome je spasio život je u stabilnom stanju, van životne opasnosti.

Podsetimo, dana 13. avgusta, ove godine, oko 12 časova dogodila se tragedija kada se S.D. (64) iz Kolašina utopio na ušću Kolašinske reke u reku Taru.

Prema informacijama koje je prenela Televizija "Vijesti", izveštaj o ovom incidentu stigao je iz Operativno-komunikacionog centra (OKC) Uprave policije.

U tom trenutku nisu bile poznate okolnosti koje su dovele do ovog utapanja. Policija i nadležni organi sproveli su istragu kako bi utvrdili uzrok i okolnosti ovog tragičnog događaja.

Šta raditi u slučaju pronalaska beživotnog tela?

 

Pronalaženje beživotnog tela može biti veoma emotivno i stresno iskustvo. Ako se nađete u takvoj situaciji, sledite ove korake:

Pozovite hitnu pomoć:

U većini zemalja, pozivanje hitne pomoći (broj 112 ili lokalni hitni broj) prvi je korak. Obavestite ih o situaciji i pratite njihove instrukcije.


Ne dirajte telo:

Ostanite smireni i ne pokušavajte dirati ili pomerati telo. Postoji mogućnost da su prisutne forenzičke ili medicinske činjenice koje bi mogle biti bitne za istražitelje.

Obavestite policiju:

Ako niste već obavestili policiju, učinite to odmah. Oni će pokrenuti istragu i preduzeti dalje korake prema potrebi.

Ostanite na mestu događaja:

Ako je to moguće, ostanite na mestu događaja dok ne stignu hitna pomoć i policija. Važno je da ne menjate ništa na mestu događaja kako biste sačuvali integritet scene.

Potražite podršku:

Pronalaženje beživotnog tela može biti traumatizirajuće iskustvo. Potražite podršku od prijatelja, porodice ili stručnjaka za mentalno zdravlje kako biste obradili svoja osećanja i reakcije.

Saradnja sa vlastima:

Saradnja sa vlastima i pridržavanje njihovih instrukcija ključni su u ovakvim situacijama. Ako imate informacije koje bi mogle pomoći u istrazi, podelite ih s odgovarajućim autoritetima.

Nemojte se libiti zatražiti pomoć ako vam je potrebna. Postoje organizacije i resursi koji pružaju podršku onima koji su svedoci ili se suočavaju s traumatičnim događajima.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading