ŽENSKA ODBORNIČKA MREŽA U KRALJEVU: Od ekonomskog osnaživanja žena do suzbijanja nasilja nad ženama!
Ženska odbornička mreža u Kraljevu, koju čine odbornice lokalnog parlamenta, ima za cilj da pojača učešće žena kao donosilaca odluka, da radi na problemu rodno zasnovanog nasilja, kao i da spreči diskriminaciju žena na tržištu rada
- Zbog žena na selu koje imaju ideje, snagu, ali im je potrebna podrška porodice, institucija i tebe. Pokreni priču. Zbog teškog položaja žena i dece sa invaliditetom, koji su najčešće izloženi diskriminaciji, a potrebna im je podrška porodice, institucija i tebe, pokreni priču. Za poboljšanje žene, za rodnu ravnopravnost, jer im je potrebna podrška porodice, institucija i tebe, pokreni priču. O empatiji i humanosti prema ljudima, jer im je potrebna podrška porodice, institucija i tebe, pokreni priču. Za bolji položaj Romkinja i drugih predstavnica nacionalnih manjina, jer im je potrebna podrška porodice, institucija i tebe, pokreni priču - ovako glasi promotivni spot Ženske odobrničke mreže u Kraljevu, i upravo sve ovo što je i navedeno u njemu predstavlja ciljeve i svrhu borbe ovog tela.
Sve odbornice u Kraljevu udružene su u Žensku odborničku mrežu, a ovo telo svojim aktivnostima doprinosi aktivnom uključivanju žena u sve društvene tokove, ravnopravnosti polova i teži ekonomskom osnaživanju žena. Visoko na agendi ovog tela su i suzbijanje nasilja nad ženama i suzbijanje nasilja u porodici.
Ženska odbornička mreža u Kraljevu redovno informiše javnost o svojim aktivnostima i planovima, a imaju i otvorena vrata, vreme kada održavaju redovnu komunikaciju sa građanima kako bi se na licu mesta upoznale sa svim problemima sugrađana. Odobrnice, takođe, i iniciraju amandmane za pojedina pitanja od značaja za unapređivanje rodne ravnopravnosti u njihovoj lokalnoj zajednici.
Posebna pažnja posvećuje se problemu nasilja nad ženama sa kojim se celo društvo bori. Tako su, u okviru šesnaest dana aktivizma borbe protiv nasilja nad ženama, organizovale javnu debatu "Tišina koju moramo prekinuti" u sali gradske uprave. Učesnice su se saglasile da su poslednjih godina učinjeni pomaci u zakonodavstvu - krivični zakon je izmenjen i dopunjen, kazne su drugačije propisane, ali da treba da se radi na osnaživanju žrtava da prijave nasilje.
Psihološka podrška žrtvama obezbeđena je u Savetovalištu za predbračne, bračne i porodične odnose, koje funkcioniše u okviru Centra za socijalni rad u Kraljevu.
Ženska odbornička mreža u Kraljevu učesnik je brojnih tribina i manifestacija, a usko sarađuju sa Savetom za rodnu ravnopravnost i NVO sektorom.
*Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)